Як уникнути заносу.

Рухаючись на автомобілі, потрібно бути дуже обережним. Від уміння водія орієнтуватися в складних ситуаціях залежить безпека всіх учасників дорожнього руху. Частою проблемою є занос на слизькій дорозі, що буває взимку або під час дощу. Як з цим впоратися і вийти з ситуації, не заподіявши шкоди ні собі, ні іншим автомобілістам, ні пішоходам?
Інструкція
1
Не слід гальмувати на поворотах. Це дуже поширена помилка, яку допускають недосвідчені водії. Найефективнішим і безпечним є гальмування двигуном. Щоб уникнути пробуксовки, ви можете рушати з місця, використовуючи другу передачу замість першої.
2
Будьте особливо уважні на пішохідних переходах: при наближенні до них необхідно знизити швидкість і уважно подивитися, чи немає пішоходів, які мають намір перейти дорогу.
3
Не міняйте швидкість при повороті - цим ви не поставите в незручне становище наступні за вами машини і навіть увійти в занос. Якщо вас все-таки занесло, не потрібно натискати на гальмо.
4
Якщо ви рухаєтеся по слизькій дорозі, то будьте готові до замету задньої частини машини: це дуже поширена проблема на зимовій або мокрій дорозі. Якщо ж ви не впоралися з керуванням, і така неприємна ситуація все ж виникла, слід повернути кермо в ту сторону, куди вас занесло. Рухи повинні бути м'якими і чіткими, без ривків і суєти.
5
Увійти в занос може як передньопривідною, так і заднеприводной автомобіль. При їзді на автомобілі з заднім приводом при заносі слід зняти ногу з педалі газу. Якщо ж ваш автомобіль має передній привід, то ви повинні злегка додати газу.
6
Після того, як автомобіль вийде з заносу , потрібно надати кермовому колесу положення для руху по прямій. Це важливий момент: якщо ви його упустите, то вашого залізного друга може знову занести, але вже в іншу сторону. Не варто нервувати і різко крутити кермо в різні боки - це може створити аварійну ситуацію.
7
При правильному виконанні вищевказаних маневрів машина повинна повернутися до первісної траєкторії і продовжити рух по прямій. Будьте спокійні за кермом, намагайтеся дотримуватися правил дорожнього руху і не здійснювати маневрів, які можуть призвести до дорожньо-транспортної пригоди.