Як навчитися самоконтролю.

Самоконтроль - це процес, в ході якого людина вчиться керувати своєю поведінкою, володіти собою. Це якість не є вродженою. Можна назвати це психологічним прийомом, особливим способом мислення, за допомогою якого людина може змінити те, що йде врозріз з його задумами та планами.
Інструкція
1
Перший і один з найважливіших кроків на шляху до самоконтролю - чітке визначення того, що саме варто змінити у вашій поведінці. Не вказуйте невизначені особистісні особливості, наприклад, «Я - надто уїдлива, багато курю, страждаю від переїдання». Хоча подібні твердження можуть бути правдивими, проте не допоможуть навчитися самоконтролю . Описи повинні чітко визначати специфічні реакції. Жінка, яка стверджує, що вона уїдлива, може вказати характерні приклади: як варіант, вона часто при сторонніх принижує чоловіка або ж постійно вичитує дітей.
2
Займіться збором точних даних про те, що впливає на поведінку, яка вам би хотілося змінити, а також про те, наскільки часто спостерігається специфічну поведінку. Наприклад, якщо ви курите і хочете позбутися цієї звички, протягом деякого періоду порахуйте, скільки сигарет ви викурюєте щодня. Якщо робите спробу схуднути - кілька місяців щодня записуйте свою вагу.
3
Розробіть план дій, який допоможе вам змінити частоту специфічної поведінки. Це допоможе зробити намічену ціль більш легкої в досягненні. Наприклад, щоб не піддати себе спокусі придбати щось смачне, але шкідливе, йдучи в магазин, візьмете з собою строго обмежену суму. Найкраще в подібних ситуаціях якнайдалі триматися від спокус і подумки, і фізично.
4
Ще один спосіб навчання самоконтролю - заохочувати себе за ту поведінку, яка є бажаним, проте стимул повинен бути достатньо доступним. Наприклад, якщо ви хочете збільшити свою фізичну активність, то за щоденні тривалі прогулянки пішки в кінці тижня можете витратити на щось приємне для вас певну суму грошей. Щоб небажану поведінку повторювалося якомога рідше, розробіть і стратегію «покарань» за нього. При цьому якщо постійні покарання здаються вам складними, можете їх трохи пом'якшити.