Як побудувати пелюсткову діаграму.

Діаграми використовуються в табличному редакторі Microsoft Office Excel для більш наочного представлення даних з електронних таблиць. Пелюсткова діаграма - це одна з варіацій кругової діаграми, але тут вона виділена в окремий тип. Цю форму представлення даних зручно використовувати, наприклад, для відображення декількох груп даних, розподілених по місяцях року.
Інструкція
1
Запустіть табличний редактор і завантажте в нього документ, дані якого треба представити в форматі пелюсткової діаграми.
2
Виділіть діапазон комірок, який потрібно додати до діаграму . Якщо у цього діапазону є заголовки колонок і стовпців, то їх теж можна виділити - Excel зможе відрізнити написи від осередків з даними і включить в діаграму в якості «легенди» та підписів до секторів. Бажано щоб кількість стовпців з даними не перевищувало семи - така рекомендація корпорації Microsoft.
3
Перейдіть на вкладку «Вставка» в меню табличного редактора і в групі команд «Діаграма» клацніть по кнопці «Інші діаграми». В нижньому рядку випав списку розміщені три варіанти пелюсткових діаграм - виберіть з них потрібний. Excel зробить необхідні дії і помістить готову діаграму на цю ж сторінку документа. При цьому в меню редактора додадуться три додаткові вкладки, призначені для редагування діаграми - «Макет», «Формат» та «Конструктор». За замовчуванням активована буде вкладка «Конструктор».
4
Розкрийте один з випадаючих списків в групах команд «Макети діаграм» або «Стилі діаграм», якщо хочете змінити зовнішній вигляд, використаний редактором при створенні діаграми. У ці списки поміщені готові варіанти оформлення, а на вкладках «Макет» і «Формат» ви зможете самостійно налаштувати практично кожен аспект зовнішнього вигляду пелюсткової діаграми - підібрати кольори, рельєфність, матеріал, тіні, варіанти колірної заливки, перемістити написи або відключити їх і т .д.
5
Використовуйте кнопки в групі команд «Дані» вкладки «Конструктор», якщо необхідно змінити діапазон комірок, який використовується для формування діаграми, або рядок і колонку, містять заголовки легенди. В групу команд «Тип» на цій вкладці поміщені кнопка для збереження створеного варіанту оформлення як шаблон і кнопка заміни пелюсткової діаграми на діаграму якогось іншого типу. Кнопка в групі команд «Розташування» призначена для переміщення діаграми як в межах поточного аркуша, так і на інші аркуші книги.