Як створити файл конфігурації.

Файли конфігурації використовуються для завдання параметрів настройки операційної системи. Вони мають нескладну структуру і можуть редагуватися вручну за допомогою звичайного застосування «Блокнот». Файли конфігурації мають розширення ini і можуть містити коментарі, порожні рядки і різні параметри. Часто даний тип файлів використовується для завдання параметрів завантаження.
Вам знадобиться
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Відкрийте програму «Блокнот». Цей додаток ви можете знайти через меню «Пуск» в розділі «Стандартні програми», або створіть текстовий файл, якшо по робочому столу правою кнопкою миші і натиснувши на пункт «Створити». Далі виберіть «Текстовий файл». Відкриється додаток «Блокнот». Дане програмне забезпечення за замовчуванням встановлено на вашому комп'ютері разом з операційною системою.
2
Збережіть новий текстовий файл як ini-файл, задавши йому відповідне розширення. Файл вкажіть, виходячи з його призначення. Файл для завантаження операційної системи зазвичай називається boot.ini і знаходиться в корені диска «С». Внесіть рядка налаштувань файлу конфігурації. В розділі [boot loader] вкажіть значення параметрів timeout (час очікування вибору користувача), default (система за замовчуванням), redirect (ім'я порту) і redirectbaudrate (швидкість порту).
3
В розділі [operating systems] пропишіть інформацію про встановлені системах, і де знаходяться їхні папки. Тут вказується номер завантажувального жорсткого диска системи та номер розділу вінчестера. Вся інформація вказується на ваш розсуд. Подібні дані можна переглянути, зайшовши у вкладку «Мій комп'ютер». Натисніть правою клавішею мишки і виберіть пункт «Властивості». Тут ви можете переглянути всі параметри системи.
4
Вносити зміни в файл конфігурації можна також за допомогою стандартних утиліт Windows. Для цього зайдіть в властивості «Мого комп'ютера», в розділ «Завантаження» і «Відновлення». Далі знайдіть область «Завантаження операційної системи». Натисніть на кнопку «Правка». Тут ви можете внести різні зміни в файли конфігурації, а також створити свої власні. Також не варто забувати і про те, що подібні файли можуть порушити роботу всієї операційної системи при неправильній експлуатації.
5
Також ви можете просто в текстовому редакторі з нуля написати файл конфігурації. Наприклад, файл конфігурафіі операційної системи Windows, а саме win.ini містить такі рядки, як; for 16-bit app support [fonts] [extensions] [mci extensions][files][Mail]MAPI=1CMCDLLNAME32=mapi32.dllCMCDLLNAME=mapi.dllCMC=1MAPIX=1MAPIXVER=1.0.0.1OLEMessaging=1[MCI Extensions.BAK] Далі вказані списки всіх форматів, які будуть відтворюватися за допомогою стандартного програвача. Ви можете писати свої власні конфігурації, а можете редагувати вже наявні.