Як підключати перехідник sata ide. перехідник з sata на ide.

IDE - застарілий роз'єм для підключення жорстких дисків і дисководів для CD і DVD дисків. В сучасних материнських платах він зустрічається все рідше. Тому у власників таких пристроїв можуть виникати проблеми при приєднанні до них більш сучасних комплектуючих. Найчастіше ці проблеми вирішують за допомогою перехідників-конвертерів .
Інструкція
1
Купіть перехідник SATA-IDE.
2
Відключіть живлення і всі сполучні кабелі вашого комп'ютера. Відкрийте кришку системного блоку. На кілька секунд доторкніться до батареї опалення. Це необхідно для того, щоб зняти з ваших рук заряд статичної електрики, інакше він може пошкодити чутливі компоненти комп'ютера.
3
Візьміть шлейф SATA - він знадобиться для підключення до материнської плати вашого перехідника. SATA-шлейф зазвичай близько 25 сантиметрів в довжину, найчастіше, червоного кольору. Ви легко його дізнаєтеся по роз'єму: шириною близько сантиметра, плоский, з невеликим загином на одному краї. Обидві сторони SATA-шлейфа рівноправні, тому не має значення, яким боком ви його увіткнете в материнську плату, а який - в перехідник.
4
Також буде потрібен шлейф IDE, щоб підключити ваш дисковод або жорсткий диск до конвертер. IDE-шлейф плоский, завширшки близько 5 сантиметрів, з жорсткими пластиковими коннекторами у вигляді двох рядів отворів. Зазвичай має три роз'єми, один на віддаленні від двох інших. Цей роз'єм використовується для підключення до материнської плати або до контролера.
5
Знайдіть на материнській платі будь-який вільний SATA-коннектор. Вони за формою відповідають шлейфу SATA, тільки оточені захисної рамкою, яка допоможе правильно під'єднати кабель. Увіткніть один кінець кабелю в материнську плату, а другий - в ваш перехідник.
6
З'єднайте IDE-шлейфом ваш пристрій (дисковод або жорсткий диск) і перехідник SATA-IDE. В перехідник застроміть дальній одиночний кінець шлейфа, а в дисковод - один з вільних конекторів з іншого боку.
7
Зверніть увагу: поряд з місцем для кабелю на вашому дисководі мається група з шести штирьків-контактів, які можуть бути з'єднані маленької пластикової перемичкою - джампером. З верхньої або нижньої сторони дисковода біля цих штирьків ви знайдете позначки MA/SL/CS. Якщо у вас немає перемички, то нічого робити не потрібно. Якщо перемичка мається, висмикніть її і встановіть навпроти мітки CS. Це потрібно для правильного визначення вашого пристрою.
8
Підключіть білий прямокутний коннектор від блоку живлення до вашого дисковода. Якщо на переходнике є біле прямокутне гніздо з чотирма штирями, підключіть ще один коннектор від блоку живлення до нього. Вставте дисковод або жорсткий диск в корпус вашого системного блоку, якщо ви його виймали.
9
Увіткніть кабель живлення, кабелі від клавіатури, миші і монітора. Увімкніть комп'ютер - ваш перехідник готовий до роботи.