Як перевірити вентилятор ноутбука. Як перевірити роботу вентилятора на ноутбуці.

Якщо у вас виникли підозри, пов'язані з перегрівом ніякого устрою в ноутбуці, то необхідно перевірити працездатність вентилятора. Для цього необхідно використовувати додаткові утиліти.
Вам знадобиться
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Скачайте програму SpeedFan. Встановіть її та запустіть файл speedfan.exe. Спочатку змініть мову програми. Натисніть кнопку Configure. У вікні, виберіть вкладку Options. Тепер в пункті Language встановіть параметр Russian. Натисніть кнопку OK.
2
Тепер знову відкрийте головне меню програми. У центрально частини вікна буде показано стан вентиляторів і температура пристроїв, до яких вони прикріплені. Якщо температура устаткування перевищила допустиму норму, то поряд з його назвою буде розташований значок «пожежа».
3
У нижній частині вікна знайдіть потрібний вентилятор і збільште швидкість обертання його лопатей, натиснувши кілька разів кнопку «Вгору». Переконайтеся в тому, що температура потрібного обладнання опустилася до нормальної позначки.
4
Якщо цього не сталося, то почистите механічним способом кулер. Вимкніть ноутбук і розберіть його. Для цього відкрутіть кілька шурупів і від'єднайте нижню кришку ноутбука. Будьте вкрай обережні, тому що, в більшості випадків, до неї кріпиться кілька шлейфів, що йдуть від материнської плати. Обов'язково запам'ятайте коннектори, до яких кріпилися дані шлейфи.
5
Відкрутіть шурупи, що притискають потрібний вентилятор до пристрою. Відключіть живлення від вентилятора, від'єднавши відповідний кабель. Тепер змочіть ватяний диск в слабкому спиртовому розчині і протріть їм лопаті вентилятора. Якщо кулер занадто маленький, то використовуйте ватяні палички. Повністю очистіть лопаті від пилу.
6
Встановіть кулер в гніздо і прикрутіть його. Зберіть ноутбук, надійно прикріпивши шлейфи і закрутивши всі шурупи. Увімкніть ваш мобільний комп'ютер. Після завершення завантаження операційної системи запустіть програму SpeedFan. Переконайтеся в тому, що кулер працює справно, а температура обладнання не перевищує допустимої норми.