Як перевірити якість продуктів.

Безліч продуктових магазинів з величезним асортиментом і при цьому зовсім мало часу - знайома більшості людей ситуація. У поспіху можна купити і бракований, не свіжий, просто небезпечний для здоров'я товар. А адже існують способи швидко і просто перевірити якість більшості продуктів.
Інструкція
1
Молочні продукти варто вибирати з особливою обережністю. Навіть до закінчення терміну придатності вони можуть «непомітно» і при цьому дуже швидко зіпсуватися при неналежному зберіганні та перевезенні. «Правильне» молоко - густе і білосніжне. Розбавлене молоко - рідке з блакитним оттенком.Свежая сметана являє собою однорідну густу масу, що має білий або жовтуватий колір і кислуватий смак. Якщо сметана промерзла або відтанула, в ній утворюються грудки, а на поверхні з'являється сироватка. На смак такий продукт гірчить. Неякісна сметана має зовсім кисломолочний запах.Свежій сир - білий або жовтуватий, не надто сухий і без грудок. Він не мокрий і не бридких, що не перенасичений сироваткою і не пахне цвіллю.
2
Свіжа риба (навіть охолоджена) еластична на вигляд і покрита прозорою слизом. Її живіт не роздутий. Луска у такої риби гладка, чиста, блискуча, щільно прилягає до тіла. Очі в неї прозорі, опуклі і пружні. Зябра повинні бути без слизу. У хорошої риби вони світло- або темно-червоного кольору. Ямочка, яка виникає при натисканні на рибу, швидко зникає. При зануренні у воду якісна свіжа риба тонет.У замороженої риби зябра трохи бліднуть, а очі западають. Якщо риба заморожена свіжою, при відтаванні до неї повертається еластичність. Застроміть в морожену рибу гарячий ножик і понюхайте його: запах не повинен бути неприємним!
3
Дзьоб птаха повинен бути глянцевим і сухим, а слизова оболонка рота - блискучою і трохи вологою. Колір шкіри у якісної пташиної тушки - жовтуватий з рожевим відтінком. М'язова тканина у неї щільна і пружна. Поверхня тіла птиці не повинна бути ліпкой.Возраст курей можна дізнатися за лапок: у старих птахів вона груба, жовта, з великими лусочками, у молодих - м'яка, біла, з прожилками і дрібними лусочками. До того ж юні кури мають яскравий гребінець і маленький задній палець на лапці. У молодих гусей і качок - яскраві дзьоби і жовті, блискучі, з крихкими перетинками лапки. У молодої індички - гладкі сірі ноги і світлий гребінь.
4
Свіжі яйця тонуть у солоній воді. Яйця середньої свіжості будуть плавати посередині, зовсім неякісні (не годні в їжу!) - На поверхні. Всередині зіпсованих яєць на просвіт помітні темні плями.
5
Ковбасу краще не купувати взагалі, вважаючи за краще натуральне м'ясо. Але якщо все-таки дуже захотілося, пам'ятайте, що у свіжих варених і напівкопчених ковбас оболонка суха і міцна, без нальотів цвілі і слизу. Вона еластична і рівно прилягає до фаршу. На розрізі якісна ковбаса - соковита і щільна, без плям.