Як зробити контур заземлення.

Контур заземлення є важливим елементом захисту людини від ураження електричним струмом, а техніки - від збоїв і поломок. Пристрій контура заземлення - робота не складна. Зробити такий контур на своїй заміській ділянці цілком можливо своїми руками.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - кувалда;
  • - зварювальний апарат;
  • - електроди;
  • - металева смуга 6х50 мм;
  • - бітумна мастика
Інструкція
1
Розрахуйте контур заземлення. Для правильного розрахунку контуру заземлення необхідно знати величину опору грунту на вашій ділянці. Для точного розрахунку можна скористатися спеціальною комп'ютерною програмою або формулами, які враховують безліч вхідних параметрів. Знайти такі формули ви зможете в спеціалізованій літературі.
2
Оберіть місце для контура заземлення. Слід врахувати, що розташувати контур необхідно на відстані не менше одного метра від фундаменту будинку, в відвідуваних місця.
3
Підготуйте електроди. Як електроди рекомендується використовувати сталеві куточки довжиною 2,5-3 м, шириною не менше 50 мм.
4
Викопайте траншею трикутної або квадратної форми глибиною 0,8-1 м. Слід врахувати, що відстань між електродами має дорівнювати довжині цих електродів.
5
Вбийте в кути траншеї електроди за допомогою кувалди.
6
Візьміть металеву смугу і приваріть її до всіх, вбитих в землю, штирями електродів. Рекомендується приварювати смугу з двох сторін куточка. Перевірте якість зварювання. Ретельно обробіть місця зварювання бітумною мастикою або іншим антикорозійним складом.
7
Дотягніть смугу до ввідного щитка і прикріпіть до неї шину заземлення. Якщо такої можливості немає, рекомендується прикріпити до смуги мідний дріт з перетином, як мінімум, 10 кв.мм. Прикріпити провід можна за допомогою болта з шайбою і гайкою. Ретельно обробіть місце з'єднання проводу з смугою антикорозійним складом.
8
Закопайте траншею і ретельно утрамбуйте грунт.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HiMQrF_evzM
Зверніть увагу
Категорично не рекомендується використовувати в якості електродів арматуру т.к. вона проходить певну загартування і, внаслідок цього, володіє підвищеним опором.
Корисна порада
Дізнатися характеристики контурів заземлення, застосовуваних у вашій місцевості, можна просто зайшовши в найближчий енергоуправління і поговоривши з черговим електриком.