Як усунути вм'ятини на кузові. деформація заднього крила audi a6.

За статистикою, кожен день один з 200 автомобілів потрапляє в ДТП. Найчастіше після цього його можна відремонтувати, в тому числі самостійно. І важливу роль в ремонті автомобіля грає уміння визначити складність вм'ятини на кузові і застосувати до неї прийоми вибивача і рихтування.
Вам знадобиться
  • рихтувальні і карбовані молотки, киянки, рихтувальні напилки, шпаклівка, шлифмашинка.
Інструкція
1
При ремонті переднього або заднього крила спочатку зніміть відповідне колесо і фару (задній ліхтар). Перед ремонтом пошкодженої двері демонтуйте внутрішню оббивку і обробку дверей. Перед виправленням задньої частини зніміть бампер, в багажнику встановіть дошку-опору товщиною 4 см. Користуйтеся гідравлічним домкратом з дерев'яною опорою.
2
Загальні вказівки: великі вм'ятини кузова починайте усувати з країв. Невеликі - з середини. При роботі з рихтувальним молотком з іншого боку оброблюваного листа металу підкладайте підтримку. Її тримаєте з невеликим відхиленням відносно точки удару. Чергуйте удари підтримки та молотка. Постійно стежте, щоб виправляють вм'ятину не перетворилася на опуклість.
3
Великі вм'ятини відрізняються глибиною більше 10-20 мм і площею більше 20 см2. При її ремонті використовуйте підтримку або розтяжку для видавлювання вм'ятини . Вибивач проводите частими ударами, обстуківая краю з поступовим наближенням до центру. Не намагайтеся одним ударом ліквідувати пошкодження. Цим можна тільки розбити метал. Після первісної обробки кордонів перевірте результати виконаної роботи.
4
Дрібні вм'ятини усунете легкими ударами молотка від країв до центру із зворотного боку вм'ятини . Якщо кілька вм'ятин розташовані близько один до одного, спочатку розтягніть їх в одну велику вм'ятину, яку буде легше виконати методом односторонньої рихтування.
5
Для виправлення вм'ятини на задній частині автомобіля встановіть домкрат в багажник і з допомогою його видавіть метал в первинний стан. Домкрат відразу не прибирайте. Усунете залишилися вм'ятини м'якими ударами молотка з підтримкою. Для усунення вм'ятин на ребрах жорсткості під ребро підкладайте дерев'яний брусок, обгорнутий тканиною.
6
рихтування почніть після первісного визначення меж вм'ятини . Вистукування виробляєте із зворотного боку вм'ятини , а підтримку тримаєте з лицьового боку. Частими ударами випряміть метал на ділянках, де він витягнуть. Односторонню рихтовку почніть з країв вм'ятини , направляючи зусилля від кордонів дефекту до центру. При сильній деформації металу спочатку виконайте грубу рихтовку, а потім чистову обробку. Виникаючі виступи на краях деформованих ділянок виправляють легкими частими ударами гострого кінця молотка.
7
Постійно стежте, щоб метал не розтягнувся ще більше. Що з'являються горбки на лицьовій частині ремонтованої деталі вибивайте карбованим молотком за допомогою несильних частих ударів. Самі удари наносите трохи вище непошкоджених поверхонь. Дрібні нерівності, що утворилися після рихтування, зніміть рихтувальним напилком з крупною дугоподібної насічкою. Напилок тримайте в одному і тому ж напрямку протягом всього обсягу роботи. По можливості - вздовж деталі, починаючи з деформованого ділянки.
8
Після шліфування покрийте виправлену ділянку шпаклівкою в декілька шарів. Вирівняйте поверхню кузовний деталі після шпаклівки за допомогою електричної шліфувальної машинки.