Як поміняти задні гальмівні колодки на ВАЗ. Як замінити задні колодки на ваз 2110 відео.

При управлінні транспортним засобом можуть траплятися на дорозі різні непередбачувані ситуації. Щоб уникнути важких наслідків, слід тримати у справному стані гальмівну систему. Слід регулярно проводити їй ревізію і огляд, тому що від цього, нерідко, залежить ваша і чуже життя.
Інструкція
1
Подденьте викруткою гумову заглушку, яка встановлена в металевому пилозахисні щиті. Вийміть заглушку з щита. Задні колодки слід замінювати на автомобілях ВАЗ 2110, 2111, 2112 при товщині накладок менше 1,5 мм. У цьому випадку буде відбуватися надмірний хід поршнів гальмівного циліндра, що веде до його протікання.
2
Встановіть для заміни колодок автомобіль на підйомник або оглядову яму. Також можливо проводити ремонтні роботи і на рівному майданчику. Зніміть заднє колесо і ослабте трос приводу гальмівної системи. Ключем "на 12" відверніть два направляючих штифта. Іноді вони можуть бути з дюймовим шестигранником розміром 7 мм.
3
Провертайте рівномірно гальмівний барабан, б'ючи по його торця через дерев'яну наставку. На направляючу поверхню перед цим нанесіть "рідкий ключ" установки барабана. Також удари допускається проводити через монтажну лопатку або молоток. При їх вчиненні дотримуйтесь рівномірність центрування барабана щодо настановної поверхні.
4
Зніміть гальмівний барабан. Від'єднайте викруткою від колодки кінець верхньої стягнутий пружини. Зніміть пружину. Виведіть викруткою направляючу пружину із зачеплення з колодкою. Від'єднайте нижню стяжну пружину, зніміть передню колодку. Зніміть нижню стяжну пружину. Зніміть Розтискні планку. Від'єднайте від задньої гальмівної колодки направляючу пружину, виведіть з наконечника троса важіль ручного приводу колодок.
5
Витягніть для заміни з отвору щита гальмівного механізму направляючу пружину колодки . Расшплінтуйте вісь важеля ручного приводу колодок. Вийміте вісь і переставте важіль на нову колодку. Зашплінтуйте вісь.
6
Встановіть у зворотній послідовності нові колодки . Щоб було зручніше при складанні направляючої пружини з колодкою, зачепите за гачок пружини шнур або дріт довжиною близько 50 см. Натягніть пружину і вставте її кінець в отвір колодки . Витягніть шнур або проводок. Відрегулюйте стояночную гальмівну систему після установки нових гальмівних колодок.
Зверніть увагу
Порядок виконання заміни задніх гальмівних колодок. Піддягаємо викруткою гумову заглушку, встановлену в металевому пилозахисні щиті. Мінімально допустима товщина накладок - 1,5 мм. При меншому розмірі можливий надмірний хід поршнів гальмівного циліндра і як наслідок його протікання. Для заміни колодок встановлюємо автомобіль на оглядову канаву або підйомник.
Корисна порада
Кожен раз при заміні гальмівних колодок замінюйте поворотну і нижню стяжну пружини, так як вони постійно піддаються нагріванню і охолодженню при роботі гальм, в результаті чого можуть втратити пружність і не повністю відводити гальмівні колодки від гальмівного барабана. Для того щоб не переплутати деталі лівого і правого задніх гальмівних механізмів, заміну гальмівних колодок виробляєте спочатку з одного боку, потім з іншого.