Як відрегулювати ксенон.

Одним з найважливіших агрегатів автомобіля є фари, так як в темний час доби вони не тільки освітлюють дорогу, але і попереджають інших водіїв про ваше наближення. Зараз у більшість машин встановлюють ксенон , так як ксенон овий колір краще висвітлює дорогу і б'є на більш далеку відстань. Однак ксенон вимагає правильного налаштування. Як же це зробити?
Вам знадобиться
  • Стіна, фломастер, лінійка.
Інструкція
1
Варто відразу зазначити, що ксенон необхідно налаштовувати в обов'язковому порядку. Це потрібно не тільки для правильного освітлення дороги, а й для того, щоб їдуть вам назустріч водії не були засліплені. Сам блок ксенон а краще встановлювати в спеціалізованому центрі, щоб уникнути неправильної установки. Настройку фар можна зробити самому. Для цього потрібно знайти рівну стіну. Також необхідно, щоб перед стіною була рівна площадка. Для цієї мети краще всього підійде стіна в автосервісі, так як асфальт на вулиці може бути нерівний.
2
Подгоните автомобіль впритул до стіни. Відстань між бампером і стіною повинна бути мінімально. Можна прикласти шматок поролону до бампера, щоб ненароком не пошкодити його об стіну. На стіні фломастером або дрібному відзначте вертикальними лініями центр автомобіля і центр кожної з ламп. Слідкуйте за тим, щоб лінії були перпендикулярні нижній межі стіни. Тепер відкотити автомобіль рівно на 7,5 метрів від стіни. Через точки центрів ламп проведіть горизонтальну лінію. Під цією лінією необхідно провести ще одну лінію, яка буде паралельної їй і розташовуватися нижче рівно на 7,62 сантиметра.
3
Тепер увімкніть ближнє світло автомобіля. На тильній стороні кожної кожної фари знайдіть регулювальні болти. Змінюючи їх положення, необхідно знайти оптимальне положення пучка світла. Вам потрібно домогтися, щоб верхній край центрального світлового пучка стосувався нижньої лінії. При цьому обидва пучка повинні бути симетричні щодо центру ламп. Процедуру регулювання потрібно виробляти в темряві або при мінімальному освітленні, щоб чітко бачити на стіні розташування світлового пучка. Якщо ви налаштовуєте світло на вулиці, то дочекайтеся настання темряви. Дальнє світло налаштується автоматично, якщо ви правильно налаштували ближній.
При водінні автомобіля в умовах недостатньої видимості або в темний час доби водіям часто не вистачає світла. Ксенон дозволяє раніше виявити перешкоди і небезпеки, створюючи хорошу освітленість дорожнього полотна.
Вам знадобиться
  • - рівну ділянку, що прилягає до стіни;
  • - рулетка
Інструкція
1
Упевнившись в правильності роботи системи після установки ксенону, закріпивши баласти на корпусі автомобіля, встановіть на місце блок-фари і закріпіть. Потім необхідно відрегулювати фари.
2
Знайдіть рівну по горизонталі майданчик з прилеглою до неї стіною. Поставте свій автомобіль якомога ближче до неї. Навпаки центру автомобіля накресліть на стіні вертикальну лінію. Потім відженете автомобіль від стіни назад приблизно на сім метрів.
3
Візьміть рулетку і виміряйте відстань від лампи до землі. Якщо оптика роздільна, тобто лампа дальнього світла відокремлена від лампи ближнього, зробіть виміри для кожної лампи окремо.
4
Також з'ясуйте, яка відстань між лампою і центром автомобіля. Для роздільної оптики виконайте заміри аналогічно попередньому кроці: окремо для ламп дальнього і ближнього світла. Всі отримані значення запишіть.
5
Мелом на стіні намалюйте горизонтальну лінію, відступивши від першого виміру (відстань від лампи до землі) 5 см вниз. На цій лінії від центру, зазначеного на стіні в самому початку, проведіть дві вертикалі на відстані рівному результату другого вимірювання (між лампою і центром автомобіля).
6
Для оптики роздільної додатково намалюйте горизонтальну лінію на висоту, рівну результату першого виміру для лампи дальнього світла від землі. Потім, згідно з другим виміром для дальнього світла, на цій лінії проведіть вертикалі.
7
Тепер, коли всі необхідні лінії нанесені на стіну, включіть ближнє світло і спочатку відрегулюйте фари в вертикальній площині. Досягніть того, щоб горизонтальна лінія світла фар опинилася на одному рівні з горизонтальною смугою.
8
У горизонтальній площині відрегулюйте фари таким чином, щоб та точка, в якій світло починає «йти» вгору, потрапила на намальоване перетин. Аналогічні налаштування зробіть і для роздільної оптики. Дальнє світло фар вишиковуйте по верхній лінії, а ближній - по нижній.