Як налагодити програму.

Створення програми складається з декількох операцій, які в сукупності носять назву "життєвий цикл". Один з найбільш важливих етапів - тестування. Головна його завдання - не переконатися в коректності роботи, а виявити можливі помилки, щоб для замовника вони потім не стали неприємним сюрпризом. Як же тестувати програми?
Інструкція
1
Почніть тестування програми. Першим кроком буде налагодження програми. Налагодження повинен виробляти програміст, який писав вихідний код або володіє потрібним мовою програмування. Якщо ви є кимось із перерахованих вище, почніть перевірку вихідного коду на наявність синтаксичних помилок. Виявлені помилки усуньте. Потім проведіть статичне тестування. Його потрібно зробити обов'язково, щоб налагодити програму .
2
Перевірте всю документацію, яка була отримана протягом усього життєвого циклу програми. Перевірте технічне завдання, специфікацію і вихідний текст на відповідність стандартам програмування. Це допоможе встановити, наскільки програма відповідає вимоги замовника. Якщо ви усунете всі неточності в документації та програмному коді, це буде свідчити про високу якість програмного засобу.
3
Завершуючи налагодження, перейдіть до динамічних методів тестування. Вони застосовуються в процесі безпосереднього функціонування програми. Перевірте коректність роботи програми, використовуючи багато тести із заздалегідь підготовлених наборів даних. Кожен тест вам покаже, в яких випадках відбувалися відмови і збої програми. Ці відомості вам знадобляться, щоб усунути причини подібних несправностей. Використовуйте для тестування методи «чорного ящика» і «білого ящика». Метод «чорного ящика» передбачає виявлення максимальної кількості помилок і несправностей за одне тестування.
4
Для цього підготуйте два набори даних. Один повинен містити коректну інформацію, а другий свідомо неправильну. Після прогону цих даних через програму встановіть невідповідність між реальними і прогнозованими функціями.
5
Використовуйте також метод «білого ящика» Він передбачає проходження кожного оператора з метою ретельно дослідити внутрішню структуру звернення. Тестує всі шляхи проходження інформації, швидкість обміну між відгалуженнями і окремими циклами. Кожен оператор проходиться по одному разу.