Як закінчити в'язати носок.

Існує кілька різних способів, якими можна закінчити в'язати носок . Найпоширеніший - це рівномірне зменшення петель. Є й вельми оригінальні прийоми в'язання миска шкарпеток. Наприклад, можна окремо зв'язати великий пальчик ноги. В таких шкарпетках зручно носити сланці.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - набір з 5 спиць для в'язання шкарпеток.
Інструкція
1
Після того, як ви дов'язати носок до виконання миска, розподіліть петлі на 4 спицях наступним чином (при розрахунку 60 петель). На першій спиці залиште 9 петель, на другій і третій по 21 петлі, і 9 петель на четвертій спиці. Петлі на першій і четвертій спиці будуть великим пальцем на миска носка.
2
Наступні чотири кругових ряду в'яжіть основним малюнком (лицьовими петлями) так: - 9 петель з першої спиці; - 18 петель з другої спиці, дві лицьові петлі разом за задні стінки петель, 1 лицьова петля; - 1 лицьова петля з третій спиці, потім 2 лицьовим разом і залишилися на спиці 18 петель; - 9 петель з четвертої спіци.В сумі повинно вийти 58 петель.
3
Наступні три ряди пров'яжіть аналогічним способом, за винятком того, що на 2-й і 3-й спиці зробіть не 18, а 17 петель.С 8-го ряду в'яжіть пальчик окремо. Для цього пров'яжіть 9 петель з першої спиці, потім додатково додайте 2 петлі на спицю для формування межпальцевого простору. Продовжуйте в'язати 9 петель з четвертої спиці. У круговому ряду повинно вийти 20 петель. Потім зробіть ще 13 рядів по 20-ть петель.
4
У наступному ряду петлі в'яжіть наступним чином: * дві петлі разом, 1 лицьова *. Повторюйте від * до * ще 6 разів. У круговому ряду повинно вийти 13 петель. Наступний ряд в'яжіть аналогічно попередньому. Кількість петель дорівнює 7-ми. Решта 7 петель пров'яжіть разом. Кінець нитки зав'яжіть і обріжте. Хвостик сховайте на виворітну сторону. Великий пальчик готовий.
5
Переносите роботу на решту дві спиці з петлями. Пров'яжіть по малюнку: - на першій спиці: 17 петель лицьовими, потім дві лицьові петлі разом за задні стінки, 1 лицьова петля; - на другий спиці: 1 лицьова петля, дві петлі разом, 17 петель лицьовими і додатково наберіть на спицю ще 2 петлі . Загальна кількість петель на двох спицях, з урахуванням додаткових, повинно вийти 40.
6
Наступні третій ряду: - 16 петель, дві лицьові петлі разом за задні стінки, 1 лицьова петля; - 1 лицьова петля з наступною спиці, потім 2 петлі разом і залишилися на спиці 18 петель.
7
Наступні 3 ряди в'яжіть аналогічно, тільки замість 16 петель з однієї спиці - 15, і замість 18 заключних петель з другої спиці - 17.
8
Потім два кругових ряду: 14 петель, дві петлі разом за задні стінки, 1 лицьова; 1 лицьова, дві петлі разом, 16 петель.Еще раз 2 кругових ряду: 13 петель, дві петлі разом за задні стінки, 1 лицьова; 1 лицьова, дві петлі разом, 15 петель.
9
У наступних двох кругових рядах в кожному ряду аналогічно збавте по 1 петлі на першій і другий спицях. Останню петлю попереднього ряду не пров'язуйте, а перенесіть на першу спицю. Цю петлю з наступною пров'яжіть разом, потім 8 петель лицьовими, дві петлі разом за задні стінки, 1 лицьова; 1 лицьова, дві петлі разом, 8 петель і дві петлі разом.
10
Продовжуйте убавленія по малюнку ще у двох наступних рядах. У підсумку, на кожній з 2 спиць повинно залишитися по 6 петель. Закрийте петлі попарно, забираючи петлю з першої і з другої спиці (можна почергово перенести петлі на одну спицю і закрити ряд, пров'язуючи подвійними петлями).