Як провести день самоврядування.

День шкільного самоврядування - це захід, під час якого вчителям можна трохи розслабитися. Адже їх роль візьмуть на себе старшокласники. Такий день дозволить учням старших класів зрозуміти специфіку праці викладачів, а їхні молодші однокашники зможуть побувати на незвичайних уроках. Як провести у школі день самоврядування?
Вам знадобиться
  • план заходу
Інструкція
1
Напередодні потрібно разом зі старшокласниками освіжити в пам'яті той матеріал, який планується давати на уроках самоврядування. Зацікавте дітей, поділіться з ними професійними секретами, заразите їх своїм оптимізмом і прагненням до роботи. Коли почнуться уроки, новоспечені вчителі зрозуміють - що таке утримувати увагу школярів або втихомирювати пустуна, який причаївся на задній парті.
2
Проведіть символічну контрольну роботу. Нехай молодші школярі задають старшим хлопцям цікаві питання на обрані теми. За підсумками відповідей серед старшокласників можна вибрати тимчасового директора школи, завуча та вчителів з різних предметів. Приходьте на допомогу майбутнім вчителям-початківцям, які не заганяйте їх в кут. Можливо, хтось із дітей вирішить надалі стати справжнім учителем.
3
Зберіть в учительській нараду, на якій будуть вирішені організаційні питання. Виберіть відповідну тему для дня самоврядування. Це можуть бути не просто веселі уроки та покладання обов'язків на учнів, а й поїздка в театр, прибирання шкільного подвір'я, волонтерський візит в дитячий будинок. Краще, якщо проблеми будуть реальними: тоді діти зможуть побачити, як вони вирішуються і насолодитися результатом.
4
Варто розділити старшокласників на команди і дати їм свободу у прийнятті рішень. Природно, контроль за дітьми здійснювати потрібно, але він не повинен бути давящим і занадто явним. Учні повинні відчути, що це і правда день самоврядування. За підсумками дня обов'язково розберіть кращі ідеї і проведіть нагородження переможців. Обов'язково хваліть дітей за ініціативу та старанність. Нехай шкільний колектив буде єдиним цілим, і тоді можна розраховувати на активну участь учнів у житті школи завжди, а не тільки в день шкільного самоврядування.
Корисна порада
Приготуйте заздалегідь цікаві сувеніри для відзначилися учасників. Це можуть бути квитки в кіно, книги, канцелярські набори або просто почесні грамоти.