Як зшити слінг.

Слінг або перев'язь - це сучасна інтерпретація найдавнішого пристосування для носіння дитини. При цьому сучасний слінг залишається одним з найбільш зручних і доступних засобів, які звільняють руки мами. Дитина в перев'язі може лежати чи сидіти в залежності від моделі та способу зав'язування слінга. Перев'язь можна придбати в більшості магазинів для мам, але набагато приємніше зшити її самостійно. Найпростішим у виготовленні вважається слінг-шарф.
Вам знадобиться
  • - тканина для перев'язі (щільний трикотаж, бязь, сатин);
  • - швейна машина;
  • - нитки.
Інструкція
1
Підберіть тканину на слінг. При покупці враховуйте не тільки колір матеріалу, але і якість. Для зовсім крихт краще придбати 100% бавовна, для діток постарше підійдуть і тканини з синтетичними волокнами. Матеріал повинен бути не дуже щільним, тому мамі доведеться зав'язувати тканину вузлом. Враховуйте і сезон року, коли ви будете користуватися перев'яззю. Якщо ви плануєте носити дитину в слінгу влітку - підберіть «дихаючу» нетовстим тканину. Для зимових прогулянок ідеально підійдуть теплі тканини (фліс, шерсть).
2
Проведіть декатирування тканини. Після першого прання бавовняні тканини дають усадку (близько 5%), тому до розкрою краще тканину посадити. Для цього пропрасуйте матерію через сиру марлю гарячою праскою і повністю висушіть.
3
Оберіть форму майбутнього виробу. Слінг може бути у вигляді правильного прямокутника, прямокутника із закругленими або з звуженими кінцями. Не варто вибирати складні форми, якщо тканина дуже щільна або краї її сильно обсипаються.
4
Слінг -шарф являє собою довгу смугу тканини (зазвичай до 5 м). Ширина цієї смуги не перевищує 60 см для нетянущіхся тканин. Краще, якщо ваш слінг буде суцільнокроєним, але в деяких випадках можна зібрати шарф з двох смуг. Зшийте дві смуги внахлест або обробіть стикові шви подвійною строчкою для міцності.
5
Обробіть краю тканини. Виберіть спосіб обробки краю виходячи з якості матеріалу. «Сипучий» тканини краще замітати руками, а потім відстрочити на машині. Також можна просто обробити краї на оверлок або рядком "зигзаг". Після відстрочки перевірте і обріжте все стирчать хвостики і петельки ниток.
6
За бажанням можна пришити до слінгу кишеню. Обробіть невеликий прямокутник тканини і пристрочите його до основного полотну. Пам'ятайте що, при різних способах зав'язки слінгу кишеню може опинитися в незручних місцях (на спині або плечі) і скористатися ним не вийде.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9V7iF1oSJZs
Зверніть увагу
На інші типи слінгів тканини потрібно як правило менше, але пошив їх набагато складніше.