Як позбутися від домашніх кліщів.

Домашні кліщі існують в будь-якій квартирі, навіть якщо в ній панує постійна чистота. Зазвичай вони мешкають у великих скупченнях пилу - м'яких іграшках, постільних предметах, а також щільних шторах. Самі по собі пилові кліщі не небезпечні. Вони не кусаються і не смокчуть кров. Шкода здоров'ю завдають продукти їх життєдіяльності. Щоб не стати жертвою домашніх кліщів, потрібно провести ряд нескладних дій.
Вам знадобиться
  • - сіль;
  • - спеціальні протівоклещевие препарати;
  • - пароочиститель.
Інструкція
1
Створіть для домашніх кліщів умови, в яких вони не пристосовані існувати. В зимовий морозний день винесіть все подушки, ковдри і матраци на вулицю. Ретельно вихлопайте від пилу і почистіть. Ультрафіолетові промені мають дезінфікуючими властивостями. Кожен день проводите вологе прибирання з соляним розчином. У літрі теплої води розчиніть 20 г кухонної солі. Обробіть губкою всі поверхні, які підлягають вологого прибирання.
2
М'які іграшки - ще одне місце проживання домашніх кліщів. Не забувайте регулярно їх прати. Якщо це неможливо зробити, то можна покласти іграшку на кілька годин в морозильник або винести на вулицю в зимовий час року. Замініть щільні штори на легкі фіранки або жалюзі. Досить пилу збирається на книжкових полицях. Намагайтеся регулярно протирати їх. Придбайте шафа зі скляними дверцятами.
3
Щотижня міняйте постільну білизну. Прання необхідно проводити у воді не нижче 60 градусів С. Саме при цій температурі гинуть домашні кліщі. Висушіть і пропрасуйте гарячою праскою. Зберігайте чиста постільна білизна в сухому приміщенні.
4
Викиньте старий матрац. З часом в ньому накопичується велика кількість відмерлих частинок шкіри і пилу. В сучасних матрацах натуральні наповнювачі замінені на штучні, в яких пилові кліщі не пристосовані до існування. Те ж саме відноситься до подушок і ковдр.
5
Домашні кліщі не переносять високої вологості. Пароочисник - хороший варіант для міських квартир, де сухий і забруднене повітря. Можна повісити на гарячу батарею вологий рушник і в міру висихання міняти його.
6
Крім природних засобів боротьби з домашніми кліщами є хімічні. Придбайте спеціальні препарати. До них відносяться протівоклещевие спреї, піни і розчини. Застосовувати їх потрібно 1 раз на 4 місяці. Саме за цей період відбувається повної формування пилового кліща.