Як підключити світлодіодну стрічку. led стрічка на колонці.

Підсвічування світлодіодами активно поширюється в сучасному дизайні. Світлодіодні стрічки застосовуються в різних областях. Наприклад, світлодіоди використовуються в оформленні інтер'єру приміщень, будівель. Вітрини магазинів також підсвічені лампами з світлодіодів, в автомобілях теж використовуються світлодіодні стрічки. Невисока вартість, практичність і проста установка забезпечили светодиодам широке поширення.
Вам знадобиться
  • - світлодіодна стрічка
  • - блок живлення
  • - ножиці
  • - паяльник
Інструкція
1
На самому початку потрібно визначитися з місцем установки світлодіодним стрічки і розрахувати її майбутню довжину. Обов'язково потрібно пам'ятати, що світлодіодну стрічку можна розрізати через кратні проміжки (наприклад, стрічку SMD 3528 Q60 можна розрізати кожні 5 см), тому потрібно враховувати це при розрахунку.
2
Наступний крок - підбір блоку живлення. Джерело живлення повинен строго відповідати заявленій потужності стрічки. При підборі блоку найкраще проконсультуватися з професійним консультантом, щоб не помилитися.
3
Після того, як всі компоненти придбані, потрібно підготувати поверхню для монтажу стрічки. Місце монтажу ретельно обезжиривается (наприклад, спиртом). Краще, якщо поверхня буде цільної (щоб уникнути пошкодження друкованої плати стрічки). Якщо стрічку належить монтувати на металеву або іншу струмопровідну поверхню, стрічку необхідно ізолювати.
4
Якщо стрічку не потрібно обрізати, то можна відразу приступати до монтажу. Світлодіодні стрічки зі зворотної сторони мають клейкий шар. За допомогою цього клейового шару і проводиться монтаж стрічки. Захисне покриття віддаляється, і стрічка притискається до поверхні.
5
Останнім кроком буде підключення стрічки до блоку живлення і контролеру, яке виробляється проводами від стрічки. Кожен провід має своє позначення на токопроводящей доріжці, R, G, B і V +, і підключається відповідно полярності до 4 входів на контролері R, G, B, V + .Блок живлення до мережі 220В підключають двома проводами до роз'ємів L + і N-. Далі підключаємо "+" на блоці живлення до "+" на контролері, а "-" к "-" відповідно. не можна плутати полярність напруги - це може привести до виходу з ладу обладнання та псування стрічки.
Зверніть увагу
При монтажі світлодіодним стрічки не можна допускати пошкодження провідних доріжок.
Светоизлучающие діоди вимагають дотримання при підключенні цілого ряду правил, що стосуються полярності, обмеження струму та захисту від сплесків напруги. Нехтування цими правилами веде до передчасного, а то і миттєвого виходу приладів з ладу.
Інструкція
1
Завжди включайте світлодіоди тільки в прямій полярності. Деякі з них виходять з ладу навіть при подачі порівняно невеликого зворотного напруги. Існують, втім, і такі світлодіоди, які здатні при подачі зворотної напруги проявляти властивості стабілітрона (не плутати з властивостями Стабистор, якими вони володіють при подачі прямого напруги).
2
Не перевищуйте прямий струм світлодіода. Якщо він вам невідомий, користуйтеся простим правилом: через будь SMD-світлодіод пропускайте струм не більше 3 мА, через звичайний індикаторний - не більше 10 мА, через освітлювальний - не більше 20 мА.
3
Розраховуючи токоогранічительний резистор для світлодіода, беріть до уваги падіння на ньому напруги. У інфрачервоного світлодіода воно дорівнює 1,4 В, у червоного - 1,7, у жовтого або зеленого - близько 2, у синього, синьо-зеленого, фіолетового і білого - близько 3,5. Відніміть це падіння з напруги джерела живлення, і ви отримаєте значення падіння напруги на самому резисторі. Далі розрахунок його номіналу залежно від бажаного струму через діод, керуючись звичайною формулою закону Ома: R = U/I.
4
У випадку, якщо декілька світлодіодів пов'язане послідовно, складіть значення напруг, падаючих на них, між собою. З'єднуйте послідовно тільки світлодіоди, розраховані на однаковий струм, а краще - взагалі однотипні.
5
Паралельно з'єднуйте тільки світлодіоди, що мають однакові значення падіння напруги. У всіх інших випадків ставте на кожен з світлодіодів за окремим резистору.
6
Щоб захистити світлодіоди від сплесків напруги в тих ланцюгах, де це можливо, підключіть паралельно кожному з них у зворотній полярності по стабілітрону на напругу в 6 В. Такий стабилитрон захистить діод від сплесків напруги будь полярності, і, в той же час, не буде його шунтировать, а значить, абсолютно не завадить його нормальній роботі.