Як знайти масу кулі. формула обсягу кулі через масу.

Маса тіла - фізична величина, яка характеризує ступінь його інертності. Маса фізичного тіла залежить від обсягу простору, яке воно займає, і щільності матеріалу, з якого воно складається. Обсяг тіла правильної форми (наприклад, кулі ) розрахувати не складно, а якщо відомий і матеріал, з якого він складається, то знайти масу можна дуже просто.
Інструкція
1
Визначте обсяг кулі . Для цього достатньо знати один з його параметрів - радіус, діаметр, площа поверхні і т.д. Наприклад, знаючи діаметр кулі (d), його обсяг (V) можна визначити, як одну шосту частину від твору зведеного в куб діаметра на число Пі: V = d?/6. Через радіус кулі (r) обсяг виражається як одна третина від збільшеного в чотири рази твори числа Пі на радіус, зведений в куб: V = 4 ? r?/3.
2
Розрахуйте масу кулі (m), помноживши його обсяг на відому щільність речовини (p): m = p? V. Якщо матеріал кулі не однорідний, то слід брати середню щільність. Підставивши в цю формулу визначення обсягу кулі через його відомі параметри, можна отримати при відомому діаметрі кулі формулу m = p ? d?/6, а при відомому радіусі m = p? 4 ? r?/3.
3
Використовуйте для розрахунків, наприклад, стандартний програмний калькулятор, що входить до складу базового програмного забезпечення операційної системи Windows будь-який з активно використовуються сьогодні версій. Найпростіший спосіб запустити його - натиснути клавіші win + r, щоб відкрити стандартний діалог запуску програм, потім набрати команду calc і клацнути по кнопці «OK». В меню калькулятора розкрийте розділ «Вид» і виберіть рядок «Інженерний» або «Науковий» (в залежності від використовуваної версії ОС) - інтерфейс цього режиму має кнопку для введення значення числа Пі одним клацанням миші. Операції множення і ділення в цьому калькулятори не повинні викликати запитань, а для зведення в ступінь при обчисленні маси кулі буде достатньо кнопок з символами x ^ 2 і x ^ 3.