Як накачати м'язи еспандерами.

Якщо у вас немає можливості відвідувати тренажерний зал, а улюблена штанга ніяк не поміщається під диван, це не привід, щоб відмовитися від занять спортом. Купуйте еспандер, і шлях до ідеальної фігури відкритий.
Вам знадобиться
  • - еспандер у вигляді гумового шнура з ручками;
  • - гімнастичний килимок.
Інструкція
1
Сядьте на гімнастичний килимок. Нуги трохи зігніть в колінах, а петлю еспандера зачепите за ступні. Відхилятися назад, не розгинаючи ніг, а рукоятки еспандера підтягуйте до шиї. Лікті повинні бути розведені в сторони. Опустіть корпус якомога нижче, але не лягайте на килимок спиною. Повільно підніміться вгору і знову опустіться. Ноги постійно тримайте напівзігнутими. Руки повинні бути нерухомі. При русі вгору не допомагайте собі руками, інакше знижується навантаження на м'язи преса.
2
Встаньте обома ногами на середину стрічки еспандера. Ручки натягніть вгору так, щоб вони виявилися на рівні плечових суглобів. Руки зігніть в ліктях під прямим кутом. Повільно присідайте вниз, відводячи таз назад, начебто збираєтеся сісти на стілець. Коли кут в колінах стане прямим, затримайтеся на дві секунди і повільно піднімайтеся вгору. Тримайте спину прямою, це підвищує ефективність вправи. Не відривайте п'яти від підлоги, щоб навантаження на стегна і ноги була максимальною.
3
Ляжте на підлогу і прийміть упор лежачи. Еспандер простягніть за спиною на рівні лопаток, а рукоятки притисніть до підлоги долонями. Петля повинна бути якомога коротшим. Повільно віджимайтеся, поки груди не торкнеться підлоги, потім повільно випрямити руки, долаючи опір еспандера.
4
Сядьте навпочіпки і випряміть спину. Еспандер обмотайте навколо кистей і натягніть. Кисті знаходяться приблизно на ширині плечей. Підніміть руки і зігніть їх у ліктях під прямим кутом. Кисті з натягнутим еспандером повинні знаходитися на рівні голови. Повільно нахиліться вперед, переносячи вагу тіла з п'ят на носки. Нахиляйтеся, поки можете зберігати рівновагу. Досягнувши крайньої точки, зафіксуйте положення тіла і повільно опускайте еспандер за спину до рівня лопаток. Потім поверніться у вихідне положення.
5
Зробіть широкий випад, одна нога попереду друга ззаду. Передньою ногою притисніть до підлоги середину еспандера, а рукоятки візьміть у руки. Підтягуйте кисті рук до плечей, долаючи опір еспандера. Зап'ястя повинні залишатися нерухомими. Підводячи кисті рук до грудей, розводьте лікті в сторони на рівні плечей. Повільно поверніть руки вниз. Спина постійно залишається прямій, не відхиляйте корпус назад і не прогинається в попереку.
6
Сядьте на гімнастичний килимок. Спина пряма, ноги витягніть перед собою. Зачепите еспандер на ступні. Підтягуйте рукоятки еспандера до талії. У кінцевій точці руху лопатки повинні сходитися. Можна злегка зігнути ноги в колінах. Ступні тримайте строго вертикально, не розводьте шкарпетки в сторони.
Корисна порада
Виконуйте всі вправи тричі на тиждень, робіть три підходи по 12-15 повторів.