Як визначити категорію дороги. дорога другої категорії.

Все дороги , призначені для руху автотранспорту, мають своє призначення і категорію. Поділ на категорії необхідно для забезпечення безпечного дорожнього руху. Кожен водій і пішохід повинен розуміти, якою дорогою він рухається в даний момент для правильного прийняття рішень.
Інструкція
1
Дорога - це смуга землі, облаштована для руху автотранспорту. Вона може мати різну поверхню і включає в себе пішохідні дороги , дорожні знаки, узбіччя, трамвайні колії. Дорога може мати асфальтне, бетоноцементні, грунтове, земляне покриття.
2
У технічній класифікації виділяються п'ять категорій доріг. Така класифікація грунтується на інтенсивності руху по кожній дорозі. З часом категорія певної дороги може змінюватися.
3
Дороги першої та другої категорії мають саме інтенсивний рух, асфальтове покриття, кілька смуг руху в кожному напрямку. Смуги руху широкі, маю велику пропускну спроможність, збільшені радіуси поворотів, низький уклін, розвинену дорожню інфраструктуру. Рух по таких дорогах здійснюється цілодобово, взимку проводиться пріоритетна прибирання снігу та боротьба з обмерзанням.
4
Дороги третьої категорії розраховані на менш інтенсивний рух транспорту. Покриття у таких доріг асфальтове, але без додаткового посилення. Ширина смуги може бути скорочена до 3,5 м, а ухил може досягати 6%. Такі дороги е мають обмеження для руху автотранспорту з навантаженням понад 6 тонн.
5
Дороги четвертої категорії мають обмеження для руху автотранспорту. В першу чергу це стосується великовантажних машин. Пов'язано це з тим, що покриття дороги слабке, має безліч дефектів. Проїзд по такій дорозі важкого транспорту веде до її подальшого руйнування і деформації, особливо у весняний період.
6
Дороги п'ятої категорії не мають твердого покриття, тому цілорічне рух на них може бути ускладнене. На таких дорогах можуть бути небезпечні місця з провалом грунту, тому необхідно дотримуватися швидкісного режиму і обережність. Може матися сильний ухил і багато «сліпих» поворотів з обмеженим радіусом руху.