Як зробити найпростішу програму.

Навчаючись програмувати, користувач проходить етапи, подібні тим, коли навчався говорити. Спочатку він вивчає основи мови, потім пише найпростіші програми.
Інструкція
1
Оберіть, яка мова програмування ви хочете вивчати першим. Відносно цієї думки фахівців різняться. Одні вважають, що починати краще за все з мов, спеціально створених для навчальних цілей: класичних (Basic, Pascal) або сучасних (Scratch). Інші ж вважають, що вивчивши будь-який з цих мов, програміст може надалі зупинитися в розвитку, так і не почавши вивчати більш складні. Вони рекомендують починати відразу з професійних мов: C, C ++, C #, PHP, Perl, Python, Ruby та ін.
2
Якщо ви вибрали мову BASIC, обзаведіться інтерпретаторами цієї мови як на комп'ютері, так і на телефоні. На перший встановіть інтерпретатор UBASIC, на другий - MobileBasic. Обидва вони - безкоштовні. Для запуску першого потрібно комп'ютер з емулятором DOS, наприклад, Dosbox, а для того, щоб користуватися другим, достатньо телефону з підтримкою стандарту J2ME. Таким чином, вчитися програмувати ви зможете і далеко від комп'ютера.
3
Вивчіть команди кожного з інтерпретаторів. Зверніть увагу, що спільного стандарту на мову Basic не існують, і одні й ті ж дії в різних інтерпретаторах здійснюються трохи по-різному. У UBASIC для виведення на екран списку операторів введіть команду HELP. У MobileBasic для цього в меню «Функції» виберіть пункт "Help", потім оберіть один з операторів. Він з'явиться на екрані разом з шаблонами всіх параметрів - залишиться лише замінити їх на необхідні.
4
Щоб ввести рядок, спочатку наберіть її номер, а потім зміст. Рядок виявиться розташованої до коді програми після найближчої рядки з меншим номером, але після найближчій рядки з великим номером. Для зручності присвоюйте рядках номера, кратні 10, щоб при необхідності між ними можна було вставляти проміжні.
5
Для збереження програми використовуйте команду: SAVE "PROGNAME" Для її запуску використовуйте команду: RUNДля перегляду набраної програми використовуйте команду: LISTЧтоби очистити програмну пам'ять, а в деяких інтерпретаторах - і всі змінні, використовуйте команду: NEW
6
Для прикладу наберіть в інтерпретаторі MobileBasic найпростішу програму : 10 INPUT A% 20 INPUT B% 30 C% = A% + B% 40 PRINT C% 50 ENDПосле запуску вона запросить у вас значення змінних A% і B%, складе їх і привласнить значення суми змінної C%, а потім виведе її значення. Якщо замість MobileBasic використовується UBASIC, знаки відсотка у всій програмі приберіть.
Зверніть увагу
Врахуйте, що інтерпретатор MobileBasic може обчислювати тригонометричні і статечні функції неточно.