Як лікувати соціофобію.

Соціофобія - це боязнь спілкування, пов'язаного з виходом за межі «особистого простору». Іншими словами, людина, що страждає соціофобією, відчуває завзятий, нез'ясовний, на межі паніки страх при одній думці, що йому треба буде перебувати в товаристві незнайомих людей, щось робити в їх присутності, розмовляти з ними. Така людина, як правило, розуміє всю безглуздість, ірраціональність цих страхів, але не може їх позбутися. Навіть просто вийти з дому на вулицю для нього інший раз кшталт подвигу. Як же лікувати соціофобію ?
Інструкція
1
Щоб вилікувати це захворювання, за призначенням лікаря вдамося до медикаментозної терапії. Такі лікарські засоби, як антидепресанти, бета-блокатори, як правило, добре допомагають в деяких випадках, наприклад, при необхідності виступати перед незнайомою аудиторією (з лекцією, на зборах і т.д.). Але слід чітко розуміти, що вони, по-перше, мають побічні дії, а по-друге, лише усувають симптоми явища. Причину ж виникнення социофобии вони не зачіпають.
2
Деякі фахівці радять лікувати соціофобію за принципом «клин клином вибивають». Іншими словами, вони наполегливо рекомендують таким людям буквально «через силу», примушуючи себе, робити саме те, що викликає у них страх. Страшно розмовляти з незнайомими? Значить якнайчастіше разговарівате з ними, під будь-яким приводом або зовсім без нього.
3
Страшно опинятися у великій компанії? Спеціально по декілька разів на день заходите в супермаркети, при першій можливості відвідуйте концерти, спектаклі, ходите на зібрання тощо Рано чи пізно ірраціональний страх відступить. Такий метод досить спірне. В деяких випадках він дійсно може допомогти. Однак з такою ж ймовірністю він може погіршити стан людини, що страждає соціофобією.
4
Використовуйте так звану поведінкову терапію. Це довгий і складний, але досить ефективний метод. Основна умова для лікування - повна довіра між пацієнтом і психотерапевтом, оскільки дуже важливо визначити, що послужило причиною виникнення симптомів социофобии. Виходячи з цієї причини, психотерапевт розпланує методику лікування, якої пацієнт повинен неухильно дотримуватися.
5
У найбільш важких випадках вдаються до поєднанню медикаментозного лікування і поведінкової терапії. Як правило, це призводить до позитивного результату.