Як пересадити спатіфілум.

Спатифиллум відноситься до декаротівноцветущім кімнатним рослинам. Його блискуче листя виходять прямо з грунту. Цвіте рослина навесні і іноді повторно восени. Щоб ваш спатіфіллум постійно радував око соковитими зеленими листям і прекрасними білими квітами, рослині, крім поливу і обприскування, потрібна регулярна пересадка.
Вам знадобиться
  • - квітковий горщик;
  • - дренаж;
  • - земельна суміш для спатіфілума;
  • - лійка, обприскувач.
Інструкція
1
Необхідність пересадки можна побачити з розвитку кореневої системи. Якщо коріння спатифиллума цілком обплели земляний ком, і горщик став тісний - рослина потребує пересадки. Швидкорослі молоді квіти потребують щорічної пересадки. Крупним і зростаючим повільніше потрібно більш рідкісна пересадка - раз на 2-3 роки. Але пересаджують їх навіть тоді, коли коріння не обплели земляний ком, і рослині не тісно в горщику. Роблять це тому, що земляна суміш з часом стає непридатною - дуже щільною, зі зміненою структурою. Внаслідок чого коріння погано забезпечуються киснем, а вуглекислий газ, що виділяється грунтовими мікрооргнізмамі і корінням, накопичується в ґрунті, негативно впливаючи на кореневу систему спатифиллума. Пересаджувати рослину потрібно навесні (приблизно з кінця лютого по травень), бажано до початку цвітіння.
2
Візьміть горщик, який буде трохи ширше старого. Якщо ви пересадите спатіфіллум в дуже великий горщик, це може привести до затримки в рості. Старий горщик перед посадкою добре вимийте. Новий глиняний горщик необхідно замочити у воді з вечора.
3
Перед пересадкою полийте спатіфіллум і через годину вийміть його з горщика. Для цього переверніть горщик, притримуючи зверху рукою, і легенько постукайте по столу його краями. Якщо буде потрібно, відокремте спатіфіллум від внутрішніх стінок горщика за допомогою ножа.
4
Обережно видаліть отгнівшие коріння і старі черепки. При бажанні відокремте частина листя разом з корінням. Таким чином можна розсадити спатіфіллум.
5
У новому горщику закрийте дренажний отвір черепками, керамзитом або дрібними шматочками битого цегли. Зверху насипте тонкий шар землі.
6
Встановіть спатіфіллум на шар вологої землі в горщик, поступово підсипати свіжу землю, заповнюючи проміжки між стінками горщика і земляним грудкою.
7
Землю навколо кома ущільните пальцями, потроху підсипаючи її, поки рівень землі не зрівняється з основою листя спатифиллума.
8
Добре полийте спатіфілума і поставте на тиждень в тінь. Листя щодня обприскуйте. Після цього перенесіть горщик зі спатіфілума на його постійне місце.
Корисна порада
Для спатіфілум вимагається земляна суміш, що складається з однієї частини листової землі, однієї частини хвойної землі, однієї частини торфу і? частини піску. Можна придбати готову земляну суміш для спатіфілума в магазині.