Як пробити люверси.

Люверси - декоративні елементи, що знайшли широке застосування як при пошитті одягу та штор, так і для кріплення прикрас, фотографій та виготовлення різних пакувальних пакетів і коробок. Як правило, для установки люверсів використовують спеціальні інструменти, придбані в спеціалізованих магазинах. Але навіть якщо у вас немає подібного інструменту, встановити люверси, наприклад, на картон або щільний папір, цілком можливо, використовуючи підручні засоби.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - канцелярський ніж;
  • - молоток;
  • - гумовий килимок;
  • - металева лінійка або будь-яке інше металеве полотно;
  • - дирокол.
Інструкція
1
Виберіть відповідні люверси. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів. Як правило, це метал або пластик. Люверси можуть мати різну форму, забарвлення і діаметр внутрішнього отверсием. Вибір залежить в першу чергу від того, на який матеріал і для якої мети ви збираєтеся їх встановлювати.
2
Зробіть розмітку за допомогою олівця і лінійки. Позначте місце установки люверса.
3
Зробіть отвір в місці установки люверса. Якщо передбачається розташувати його недалеко від краю паперу, для проколу отвори можна скористатися дироколом. Слідкуйте за тим, щоб діаметр отвору від дироколу не перевищив діаметр капелюшка люверса. Якщо розмір люверса дуже маленький, виконайте отвір за допомогою канцелярського ножа, встановивши його гострий кінець в центр майбутнього отвору і повернувши кілька разів.
4
Акуратно помістіть люверс в зроблений отвір таким чином, щоб його ніжка виявилося з виворітного боку, а капелюшок - з лицьового.
5
Підберіть відповідний інструмент, яким можна розплющити ніжку люверса. В якості такого інструменту може послужити, наприклад, товстий цвях. Слід врахувати, що товщина ніжки цвяха повинна бути більше діаметра ніжки люверса.
6
Покладіть на гумовий килимок металеве полотно. Візьміть папір з вставленим в неї люверсом і помістіть її на полотно таким чином, щоб ніжка люверса виявилася зверху.
7
Вставте цвях в ніжку люверса, перпендикулярно поверхні паперу. Акуратно постукайте по цвяху молотком. Якщо діаметр ніжки цвяха не набагато більше діаметру люверса і повністю розплющити ніжку таким чином не вдається, переверніть цвях, встановіть його капелюшок на люверс і завершите установку за допомогою молотка.
Термін «люверс» став відомий завдяки вітрильного справі. Це отвір у вітрилі для протягування елементів такелажу, посилене металевим кільцем. В даний час використовуються люверси досить широко. Крім практичного, люверс може мати і декоративне значення. Приміром, служити в якості прикраси текстильних виробів.
Вам знадобиться
  • Тканина, олівець або крейда, голка, ножиці.
Інструкція
1
Існують люверси , з установкою яких можна впоратися без спеціальних пристосувань в домашніх умовах. Виберіть колір, який найбільше підійде для вашого виробу. Також визначіться з розмірами і кількістю люверсів.
2
Люверс складається з двох деталей - кілець. Роз'єднаєте їх. Зверніть увагу на те, що на внутрішніх частинах кілець є деталі кріплення, які змикаються між собою при з'єднанні.
3
На тканини, з лицьового боку, зробіть позначку на тому місці, де припускаєте закріпити люверс. Для цього за допомогою олівця або крейди накресліть хрестик, центральна точка якого буде центром окружності люверса.
4
В точку перетину вставте голку і проткніть нею всю товщину матеріалу, тим самим ви отримаєте розмітку на виворітного стороні. Переверніть виріб виворітного стороною вгору. Дістаньте голку, а місце проколу відзначте олівцем.
5
Покладіть на виріб одну «половинку» люверса. Притримуючи деталь рукою, обрисуйте внутрішній діаметр кільця олівцем. Зовнішній діаметр відзначте легкими штрихами так, щоб згодом вони не були помітні.
6
Накреслите між двома отриманими окружностями середню окружність. Вона і буде основною. Проріжте невеликий отвір у місці, зазначеному хрестиком. Акуратно виріжте тканину гострими ножицями по основний (середньої) окружності. Не турбуйтеся, якщо на місцях зрізу тканину куйовдиться, кільця люверсов заховають всі недоліки.
7
Переверніть виріб на інший бік. Підкладіть одне з кілець люверса під тканину в призначене місце, тобто під вирізаний круг. Візьміть другу частину люверса і Наставте її на вирізаний коло так, щоб збіглися деталі кріплення. Надавите посильніше, щоб деталі кріплення щільно зімкнулися. Готово - помилуйтеся результатом.