Як вибрати тестер материнських плат. Як визначити частоту робочої шини.

При перевірці материнських плат неоціненну допомогу майстру надає спеціальний тестер, званий POST-картою. Будучи встановленим у вільний слот, цей прилад дозволяють отримати інформацію на несправності навіть за відсутності зображення.
Інструкція
1
Уважно огляньте материнську плат у на предмет наявності на ній двухразрядного світлодіодного семисегментного індикатора. Якщо він є, значить POST-карта в плат у вже вбудована. Тоді купувати окрему плат у має сенс лише в тому випадку, якщо ви збираєтеся тестувати та інші материнські плат и або якщо для вас більш зручно текстове, а не кодове подання інформації про несправності .
2
Оберіть інтерфейс, за яким POST-карта буде підключатися до материнської плат е. Сьогодні переважна більшість таких плат має слоти стандарту PCI. Але в деяких промислових вбудовуваних комп'ютерах досі використовується інтерфейс ISA. Якщо вам доводиться мати справу і з тими, і з іншими машинами, придбайте POST-карти обох стандартів.
3
Вирішіть, який спосіб подання інформації про помилки для вас більш зручний: кодовий або текстовий. Плати, забезпечені текстовим індикатором, дорожче, але не вимагають від користувача запам'ятовування кодів або пошуку інформації про них в інтернеті.
4
Якщо ви придбали карту з кодовою індикацією, а довідника за кодами несправностей в її комплекті поставки не виявилося, перейдіть на наступний сайт: http://www.postcodemaster.com/.Так само поступите і в тому випадку, якщо даних про коди помилок тієї материнської плат и, яку ви перевіряєте, немає в базі даних плат и з текстовою індикацією. На сайті в списку, розташованому на сторінці зліва, оберіть виробника і версію BIOS. У разі якщо комп'ютер запустити не вдається, а іншого поруч немає, скористайтеся для доступу до сайту мобільним телефоном. Щоб уникнути перешкод, тримайте його на відстані не менше метра від відкритого корпусу комп'ютера, а також на відстані не менше 30 сантиметрів від клавіатури (вона може зависнути і зажадати перепідключення).
5
Установку і витяг POST-карти здійснюйте тільки при знеструмленому комп'ютері. Блок живлення при цьому повинен бути відключений від мережі фізично, щоб було відсутнє навіть напруга чергового живлення. Здійснення цих операцій при машині, включеної в мережу, небезпечне не для вас, а для материнської плат и і самої POST-карти.