Як шити оксамит.

Правильно виконаний оксамитовий наряд (нехай навіть самого простого покрою) завжди виглядає шикарно. М'який ворс і переливи кольору не потребують додаткових декоративних хитрощах. Однак не випадково робота з оксамитом в ательє - одна з найдорожчих послуг. Це надзвичайно примхливий матеріал, складний в обробці та догляді. Між тим, будь-яка акуратна швачка зможе навчитися шити з оксамиту. Головне в цій справі - знання основних кравецьких секретів і тренування.
Вам знадобиться
  • - відріз оксамиту;
  • - папір, олівець, ножиці для крою;
  • - макет виробу;
  • - швейна машина;
  • - нитки №50;
  • - тонка голка;
  • - шпильки (за бажанням);
  • - підкладковий матеріал;
  • - праска з функцією пара;
  • - махровий рушник.
Інструкція
1
Ознайомтеся з видом оксамиту, який ви обрали для пошиття виробу. Від того, матеріал чи це з еластаном або панбархат; ворс на бавовняній або шовковій основі; вельвет, залежатимуть особливості обробки відрізу. Проконсультуйтеся з продавцем; протестуйте на невеликій клапті дію праски і потренуйтеся у прокладанні різних рядків.
2
Підберіть знайому, ретельно вивірену, викрійку - шити з оксамиту доведеться набіло, помилки тут неприпустимі. Якщо ви розпоріть шви, то від рядка залишиться некрасивий слід - позбутися від нього в більшості випадків неможливо. В ідеалі попередньо потрібно зробити макет майбутнього виробу з будь-якого недорогого полотна.
3
Проведіть по оксамиту рукою - у напрямку ворсу він буде шовковистим, а «проти шерсті» - шорстким. Деталі крою необхідно розкласти таким чином, щоб ворсинки всюди лежали однаково. Робіть припуски більш широкими, ніж при пошитті одягу з простої тканини (не менше 2 см).
4
Як тільки ви розкроїте оксамит, відразу обмітайте лінії зрізів дрібними стібками. Інакше вони можуть обсипатися. Використовуйте тільки дуже тонкі нитки (№50) та відповідні голки (як при ручному сметиванія, так і в подальшій машинної рядку). Товсті пошивні матеріали зіпсують ніжний ворс!
5
Робіть косі стібки в два ряди - по обидві сторони намітки, так як матеріал може ковзати в процесі роботи. Замість допоміжної нитки можна використовувати шпильки, вколотив поперек швів.
6
Прокладайте дуже акуратну машинну строчку точно між наміченої лінії, завжди в напрямку ворсу. Якщо виріб виконується без підкладкового матеріалу, рекомендується прокласти по виворітній стороні сполучних швів полотняні смужки (вони викроюються уздовж поперечної нитки).
7
приутюживают клейову підкладку, попередньо поклавши деталі крою лицьовими сторонами один до одного. Не натискайте підошвою праски на поверхню тканини занадто сильно! Для самих делікатних видів оксамиту рекомендується використовувати підкладку-органзу, пришиваючи її до вивороту речі вручну.
8
Нарешті, правильно гладьте оксамитові деталі і готовий одяг. Зазвичай ворс прикривають махровим рушником і обробляють річ трохи нагрітою праскою в режимі «пар». Можна отпарить оксамит у вертикальному положенні з виворітного боку.
Зверніть увагу
Намітку видаляйте негайно після виконаної строчки, щоб допоміжна нитка не зім'яла ворс.
Корисна порада
В процесі пошиття оксамиту важливо не робити заломів на деталях. Кожен робочий елемент крою зберігайте підвішеним за нитяні петлі. При цьому тканина повинні бути ретельно розправлена.