Як обрізати бонсай.

Бонсай неможливо створити без обрізки. За допомогою цього прийому вирішують такі завдання, як створення потрібної форми крони, обмеження розміру, підтримання вигляду вже сформованого бонсай. Деякі китайські школи бонсай взагалі формують рослина тільки за допомогою обрізки, повністю відмовляючись від такого прийому, як формування дротом.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - кусачки з напівкруглими кромками;
  • - ножиці;
  • - садовий вар для бонсай;
  • - клей БФ-6;
  • - яєчний білок;
  • - фотоапарат;
  • - графічний редактор (Photoshop).
Інструкція
1
Не поспішайте обрізати гілки, що знаходяться біля основи стовбура. Завдяки довгому перебуванню там цих гілок відбувається потовщення штамба - найбажаніша і найбільш важко досяжна мета при формуванні бонсай. Всі інші гілки повинні віддалятися негайно.
2
Категорична обрізка - це обрізка скелетних гілок або навіть усікновення ствола. Її проводять в період найменшого сокоруху: ранньою весною або після листопаду.
3
Перш ніж виробляти категоричну обрізку, зробіть «примірку». Раніше «примірка» здійснювалась з допомогою покривала. Гілка закривали шматком тканини і дивилися, як бонсай буде виглядати з різних точок. Зараз це легко робиться в графічних комп'ютерних програмах. Сфотографуйте бонсай з різних сторін, оцифрує зображення і моделюйте майбутній вигляд, як вам завгодно.
4
Визначивши гілки, призначені до видалення, підготуйте інструмент. Все ріжучі поверхні повинні бути дуже гострими і знезаражені.
5
Виріжте удаляемую гілка якомога ближче до основи. На відміну від садової обрізки, обрізка бонсай припускає видалення гілок з шматочком ствола. Надалі ямка в деревині затягнеться корою і буде зовсім непомітна. Цю обрізку роблять спеціальними кусачками з напівкруглими кромками.
6
Великі зрізи обробіть спеціальним садовим варом для бонсай, клеєм БФ-6 або яєчним білком. Дрібні зрізи можна не обробляти.
7
Подрезка виробляється для формування форми втечі. Використовуючи цей метод, можна будь-якому побіжу надати саму химерну форму.
8
Визначте на пагоні нирку, з якої ви плануєте появу нового втечі, і обріжте гілку секатором гілка трохи вище нирки. Напрямок нового росту визначається місцезнаходженням нирки, тому не подрезайте і не замикайте гілки над нирками, спрямованими всередину крони.
9
Для того щоб зробити крону більш щільною, проводите регулярну стрижку гілок. Не дозволяйте побіжу подовжуватися більш, ніж на одне - два міжвузля в рік, навіть якщо він росте в потрібному напрямку.
10
Регулярно виробляєте стрижку довгими вузькими ножицями в період вегетації. Повільно зростаючим бонсай, наприклад, із самшиту, достатньо виробляти стрижку один раз в сезон, а деякі листяні рослини доведеться стригти практично кожен день.
11
Молоді пагони хвойних дерев укорачивайте пінцетом або просто пальцями. Це робиться для того, щоб не пошкодити молоді голки. При укорочуванні ножицями цього уникнути не вдасться, адже відстань між хвоинками може бути менше міліметра. Такий прийом обрізки називається прищипка.
Корисна порада
Обрізка бонсай ділиться на категоричну обрізку, підрізування, стрижку і прищіпку.