Як поливати баклажани.

Баклажани відносяться до сімейства пасльонових, приносять плоди, заради яких їх і вирощують. Рослина досить примхливо, в дикому вигляді росте в дуже теплих і вологих районах південно-східної Азії. У Росії вирощується переважно на південних територіях, так як любить особливі кліматичні умови.
Інструкція
1
Баклажан потребує рясного поливу, але при цьому вологість повітря повинна становити не більше 70%, інакше рослина може почати перегріватися. Тому для вирощування цих овочів підготуйте теплицю, яку можна без особливих зусиль провітрювати з метою підтримання необхідного рівня вологості.
2
Баклажан має слабку кореневу систему, тому поглинає поживні речовини і воду майже виключно з поверхневого шару ґрунту, глибина якого складає приблизно 20-30 см. Особливо це характерно для молодих рослин. При цьому надлишок води під час прохолодної погоди згубний для баклажанів - квітки, зав'язі і бутони у них в таких умовах опадають. У суху погоду те ж саме відбувається від нестачі вологості. Якщо баклажанам давати занадто багато води або, навпаки, поливати їх недостатньо, вони припиняють рости.
3
Найкраще поливати баклажани не під корінь, а по борозенками, які мають вздовж грядок. Так рослини почнуть вбирати воду на деякій глибині, а земля під ними залишиться досить сухою. Забезпечується не надто високий рівень вологості, що вкрай важливо для розвитку баклажанів.
4
Після поливу рослин, коли грунт кілька підсохла, її потрібно порихліть. Бажано це робити після кожного поливу рослин. Так на землі не утворюється суха кірка, і повітря зможе безперешкодно надходити до кореневої системи. Якщо коріння не вистачає кисню, харчування рослини порушується - це негативно позначається на баклажанах. Вони через це майже не ростуть, урожай приносять дуже невеликий.
5
Час від часу не забувайте підгодовувати рослини рідкими добривами - вони потребують азотних і фосфорних сумішах.
Зверніть увагу
Баклажани потрібно не тільки регулярно поливати, але ще й захищати від шкідників. Особливо небезпечний колорадський жук. Потрібно також стежити, щоб баклажани не наражалися різних хвороб.
Корисна порада
Під час сонячних і жарких днів, якщо баклажани ростуть у теплиці, потрібно відкривати її на весь день, щоб вони не перегрівалися і вільно провітрювалися.
Баклажан - дуже теплолюбива рослина. Саме тому його важко виростити в північно-західних регіонах країни. Ця культура має довгий вегетаційний період. Баклажан дуже примхливий, важко переносить пересадку. Для збору гарного врожаю необхідно багато попрацювати.
Інструкція
1
У першу чергу придбайте насіння баклажана. Сорт залежить від регіону, в якому ви збираєтеся вирощувати овоч. Наприклад, при проживанні в південному районі ви можете купити як ранньостиглий сорт, так і пізньостиглий. Якщо ви проживаєте в північному регіоні, зупиніть свій вибір на скоростиглих культурах (Віра, Аметист, Лускунчик або ін.).
2
Так як баклажан має довгий вегетаційний період, висівають насіння в горщики на початку лютого. Перед цим обов'язково обробіть їх. Спочатку проведіть калібрування, для цього помістіть насіння в воду (22-24оС) на дві години. Ті насіння, які спливли, видаліть. Решта залийте 3% розчином кухонної солі і залиште отмачиваться на півгодини. Опустилися на дно насіння ретельно промийте під проточною водою, підсушіть.
3
Після посіву насіння сходить на 15 добу. Вирощуйте розсаду протягом 45-60 днів, після цього робите пікіровку. Щоб з'явилися паростки, забезпечте рослині оптимальний температурний режим (від +20 до + 26оС). Після того як вони проклюнутся, знизьте температуру до + 13ос, через тиждень знову підвищіть до +26. Після того як ви посадите розсаду в горщики, зробіть затемнення в приміщенні. Протягом місяця підсвічується баклажани лампою денного світла.
4
Якщо розсада баклажана має близько 7 справжніх листочків, її можна сміливо висаджувати у відкритий грунт (природно, якщо температура вулиці це дозволяє). Висадіть баклажан у відкритий грунт на відстані 40 см від іншої рослини. Після висадки обов'язково мульчируйте грунт, тобто покрийте плівкою і присипте її краї землею. Краще для мульчування використовувати тирсу, перегній або кору дерев.
5
Не потрібно сильно поливати розсаду в перший час після висадки, так як рослина ослабне і загине. Першу підгодівлю зробіть через 20 днів після посадки баклажана, для цього використовуйте фосфорні та калійні добрива.