Як поставити приводний ремінь.

В автомобільному двигуні всі системи повинні працювати правильно. Особливо це стосується паливної та газорозподільної. Перша відповідає за правильно приготовлену горючу суміш, друга відводить відпрацьовані гази з камери згоряння. Головним елементом цієї системи вважається приводний ремінь або ремінь ГРМ, який синхронізує роботу коленвала з распредвалами. Від його правильної установки залежить ефективна експлуатація автомобіля.
Інструкція
1
Подденьте гумову заглушку передньої кришки ременя приводу ГРМ (газорозподільного механізму) викруткою, щоб можна було провести оцінку стану ременя ГРМ. Зніміть її і проведіть огляд його. Ремінь ГРМ не повинен мати відшарування капронових ниток корту і нерівномірного зносу тріщин гуми. Середній період заміни ременя ГРМ при робочих механізмах ДВС для 16-и клапанного мотора становить порядку 40 000 км. Якщо є видимі порушення або пройдено кілометраж, то його слід замінити.
2
Зніміть ремінь генератора. Торцевої головкою на 10 відверніть 6 болтів кріплення передньої кришки. Зніміть кришку ременя ГРМ.
3
Зніміть праве переднє колесо, пластиковий захист моторного відсіку. Торцевої головкою на 17 за болт кріплення шківа приводу генератора проверніть коленвал за годинниковою стрілкою. Поєднайте мітки на зубчастих шківах розподілвалів з мітками на задній кришці. Ризику на маховику ДВС повинна знаходитися проти прорізи кришки картера зчеплення. Тобто все мітки на зубчастих колесах повинні дивитися вгору, перебувати у вищій точці. Зафіксуйте маховик. Для цього вставте через отвір в картері зчеплення викрутку між його зубами. Відверніть болт, який кріпить шків приводу генератора, і зніміть шків.
4
Ослабьте ключем на 17 гайку натяжної ролика ременя. Повертайте його, послаблюючи натяг ременя, і зніміть задню його частину з зубчастого шківа випускного распредвала, натяжної ролика і шківа насоса системи охолодження.
5
Зніміть ремінь з зубчастих шківів коленвала і випускного распредвала, а також опорного ролика. Встановіть ремінь у зворотній послідовності. Переконайтеся в суміщенні настановних міток коленвала і розподілвалів. Зубчастий ремінь надіньте на шків коленвала. Роблячи натяжку обох гілок ременя, заводите передню за опорний ролик, а задню, при цьому надівши на шків насоса системи охолодження - за натяжна ролик. Надіньте ремінь на шківи розподілвалів. Повертайте натяжна ролик і натягніть ремінь , потім закріпіть ролик. Проверніть колінвал, перевірте суміщення настановних рисок. Перевірте натяг зубчастого ременя між шківами розподілвалів в середній частині. Прогин повинен мати значення в межах 5,4 ± 0,2 мм під навантаженням.