Як фотографувати прозоре.

Предметна фотографія завжди була популярним напрямком, і з часом ця тенденція не змінюється. Але деякі форми і поверхні непросто закарбувати так, щоб передати їх найбільш вигідним чином. Зокрема, прозорі предмети викликають безліч труднощів: мало того, що вони відбивають світло, так через них ще й видно все, що знаходиться на задньому плані.
Вам знадобиться
  • - спалах,
  • - аркуш ватману,
  • - картонна коробка,
  • - лист скла,
  • - тканина,
  • - дзеркало.
Інструкція
1
Прозорі предмети пропускають світло і відображають його. Вони дуже сильно блікуют, а на фото помітні все відображення навколишнього інтер'єру, який, можливо, і не планувалося включати в кадр. Щоб позбутися цього ефекту, поставте прозорий предмет на скляну пластину. Потім встановіть два джерела світла: один над предметом, інший під ним і під склом. Потрібно, щоб прозоре було підсвічено і знизу, і зверху.
2
Можна замість скляної підставки використовувати тканину, і знизу підсвітити об'єкт через неї. Так ви отримаєте цікаві ефекти, які підкреслять грані і поверхні предмета. Так як об'єкт підсвічений знижу через тканину, світло буде наче випромінюватися їм самим, звичайно це виходить дуже красиво. Можна використовувати два спалахи: під тканиною і над нею. Навряд чи вийде сфотографувати без тіней, тому, домогтися цього буде достатньо складно, тому краще попрацюйте з ними, щоб тіні підкреслювали вашу ідею.
3
Досить поширений спосіб предметної зйомки прозорих предметів - сфотографувати їх на білому фоні, щоб вийшли темні контури. Візьміть картонну коробку, у якій відріжте три стінки, щоб вийшло щось схоже на букву П. З її допомогою ви позбудетеся від відблисків. Задню порожню стінку закрийте білим ватманом. В якості дна композиції використовуйте лист скла або дзеркало. Спалах встановіть за ватманом, щоб вона спрацювала «на просвіт».
4
З використанням софт-боксу можна зняти прозорий предмет темним на темному тлі, але зі світлими контурами. Для цього встановіть софт-бокс навпроти камери, закривши його по центру темним листом картону або фанери, який буде використаний в якості фону. Інша часто софт-боксу залишиться відкритою, і вона забезпечить достатню кількість світла для підкреслення контурів.
5
Аналогічно можна використовувати різні фони і варіанти підсвічування, експериментуючи з кольором.
6
Дуже незвичайні знімки виходять, якщо використовувати поляризаційний світлофільтр. Його особливість полягає в тому, що поляризоване світло, який дають відображення, цим фільтром нейтралізується. Прозорі предмети заграють зовсім-по-новому.