Як прибрати скрип паркету. скрип паркету ремонт.

Скрип паркету - явище досить поширене. Є чимало квартир, в яких він став настільки звичним, що їх мешканці звикли до «паркетної музиці» і миряться з нею. Однак для більшості цей звук є неприємним і дратівливим, начебто застарілої несильним зубного болю, яка хоч і терпима, але не дозволяє самовідчуттю бути абсолютно комфортним. У кожному разі, від скрипу паркету бажано позбуватися.
Вам знадобиться
 • - набір столярного інструменту;
 • - електродриль;
 • - свердла для бетону;
 • - шурупи? 6 з пластмасовими пробками;
 • - плоскі шайби? 6х14;
 • - дерев'яний брус розміром не менше 60х60 мм.
Інструкція
1
Вибір способу ремонтаОпределітесь зі способом ремонта.Скріп паркету виникає тому, що або клепки нещільно прилягають до проміжного підставі (фанері, чорнової підлоги та ін.), Або проміжне підставу недостатньо жорстко закріплено на бетонній або дерев'яній основі. У результаті деформації відбувається тертя клепок один про одного, що супроводжується скріпом.Существует кілька способів позбавитися від скрипу без розбирання паркету . Основних з них три: • закачка шприцом клейової суміші під паркет; • установка дерев'яного штифта, що упирається в бетонну основу; • кріплення паркету шурупами до бетонної основанію.Первие два способи не дають стовідсоткової гарантії усунення скрипу. Їх ефективність залежить від конкретних умов: конструкції підлоги, способу кріплення паркету та ін. У деяких випадках вони можуть виявитися дієвими, в інших - нет.Третій спосіб є найбільш надійним, що заслуговують того, щоб йому віддали перевагу.
2
Визначення місць кріплення паркету Визначтеся з місцями установки шурупов.Чтоби знайти оптимальні місця кріплення паркету до бетонної підстави і перевірити, чи буде досягнутий необхідний ефект, скористайтеся дерев'яними брусами . Відріжте кілька брусів довжиною, рівній відстані від стелі до підлоги. Загострити один кінець бруса таким чином, щоб на його кінці була п'ята розміром приблизно з п'ятирублеву монету. Встановіть це кінець в тому місці, де лунає скрип. Другий кінець повинен упиратися в стелю через дерев'яну дошку, підкладену під нього. Оскільки довжина бруса з товщиною дошки буде перевищувати висоту кімнати, брус розташується під деяким кутом по відношенню до вертікалі.Подбівайте верхній кінець бруса таким чином, щоб він ковзав по підкладеної дошці і ставав в розпір між стелею і підлогою. Це призведе до того, що паркет в області упору виявиться щільно притиснутим до основи. В даному випадку моделюється ситуація, яка виникне при установці шурупа.Проверьте, зник скрип чи ні. Якщо зник, то вам досить встановити в цьому місці один шуруп, притягнувши їм паркет до основанію.Еслі скрип зник у зоні упору бруса, але залишився в інших місцях, встановіть там аналогічним чином інші бруси і перевірте наявність скріпа.Такім способом можна визначити кількість шурупів , необхідний для повного усунення скрипу, і місця їх установки.
3
Свердління отверстійПросверліте отвори для установки шурупів в точках, які определілі.Діаметр свердла визначається діаметром пластмасовою пробки, яка повинна бути забита в бетонну основу. Глибина проникнення свердла в основу повинна бути не менше 40-50 мм. Довжина шурупа буде дорівнює глибині свердління з урахуванням того факту, що його головка повинна бути втоплена на 5-7 мм в паркет. Для цього верхня частина отвору на цю ж глибину (5-7 мм) розсвердлюється свердлом, діаметр якого дорівнює зовнішньому діаметру шайби (14 мм). Шайба підкладається під голівку шурупа для того, щоб забезпечувався її упор в паркетну дошку.
4
Кріплення паркету Приберіть пил і стружку, що утворилася від свердління, забийте пластмасову пробку в бетонну основаніе.Наденьте на шуруп шайбу і з силою загорніть його в пробку. В результаті паркет в цьому місці виявиться щільно притягнутим до основанію.Установіте таким же чином шурупи в інших місцях паркету .
5
Закладення отверстійЗаделайте отвори в паркете.Лучше всього це робити шпаклівкою для паркету , яка дозволяє імітувати фактуру поверхні паркетної дошки. Зашліфуйте місця ремонту і покрийте їх лаком.
Зверніть увагу
Якщо на бетонній основі підлоги була залита стяжка, покладена на пароізоляцію, шуруп для надійності повинен кріпитися ні до неї, а до бетонної підстави, що знаходиться нижче. У цьому випадку необхідно скоригувати глибину свердління і довжину шурупів.
У процесі експлуатації паркетної підлоги планки розхитуються, і з'являється характерний скрип. Він може виникати і від дефекту даного елемента. Відламався шматочок гребеня планки видає скрип при терті про паз сусідньої дощечки. Перш ніж усунути неприємні звуки, необхідно виявити причину їх походження.
Вам знадобиться
 • - електродриль;
 • - свердло діаметром 2 мм;
 • - малярський скотч;
 • - медичний шприц;
 • - воскові крейди;
 • - ганчір'я;
 • - поліуретановий клей;
 • - дюбель.
Інструкція
1
Якщо скрип присутній на невеликій площі, то знайдіть дефектні ділянки паркету . Для цього пройдіться по ньому, запам'ятовуючи місця скрипу.
2
У центрі скрипучих ділянок намітьте точки для закачування клею. Позначки робіть на відстані 15 см один від одного. Накладіть на ці місця шматочки малярського скотча.
3
Візьміть дриль і просвердлите отвори діаметром 2 мм в середині наклеєних шматочків скотча. Глибина отвору повинна дорівнювати товщині паркетної планки.
4
З шприца видаліть поршень і видавіть клей з тюбика в шприц. Надлишки клею на шприці видаліть вологою серветкою.
5
Вихідним отвором призначте шприц до отвору в паркеті. Закачайте клей в порожнину між паркетом і підставою.
6
При висиханні клей може трохи спіниться і виступити з отвору на скотч. Через годину акуратно видаліть скотч зі слідами клею. Не ходіть по ремонтованим ділянкам паркетної підлоги.
7
Якщо залишилися сліди клею, то заберіть їх за допомогою розчинника для монтажної піни і протріть сухою ганчіркою. Покладіть на поверхню підлоги важкий вантаж (мішок з піском, гирю). Клей може розширюватися при висиханні, а вантаж допоможе притиснути паркет до основи підлоги.
8
Через добу проведіть реставрацію отворів в паркеті. Підберіть необхідний колір воскової крейди для меблів. Закладіть пальцями шматочки воску в отвори. Заполіруйте дрантям. Віск при терті нагріється, придбає блиск і гладку поверхню.
9
Усунути скрип можна й іншим методом, підтягнувши дюбелем паркет до бетонної підстави. Для цього просвердлите отвір у підлозі і визначте відстань від підлоги до бетонної плити. Дюбелем прикріпіть паркет до бетону. Дюбель повинен заходити в підставу плити на 50 мм, щоб міцно тримався паркетна підлога.
Корисна порада
Пам'ятайте, що головною причиною появи скрипу в паркетній підлозі є нестабільна вологість. Додайте в приміщенні зволожувачі повітря.