Як читати класику.

Класична література потребує вдумливого і глибокого читання, її не можна читати, щоб просто заповнити час. На різних етапах життя класика буде сприйматися по-різному. Школяр сприйме і зрозуміє тільки те що прямо сказано автором. Людина, що має солідний життєвий досвід, багато прочитає між рядків.
Інструкція
1
Робіть пометкіВооружітесь простим олівцем і робіть позначки. Підкреслюйте сподобалися вам думки, акуратно записуйте на полях книги свої роздуми з приводу прочитаного. До такого способу читання вдавалися багато вчених, літераторів, політики. Читання з олівцем допомагає запам'ятати основні думки і більш глибоко зрозуміти ідею автора. Це найбільш продуктивний варіант роботи з книгою, що вимагає уважного, зосередженого вивчення, а читати класику інакше просто не можна.
2
Виписуйте цітатиЗаведіте спеціальний зошит, в яку будете виписувати цитати з творів класиків. Якщо позначки передбачають своєрідний діалог між автором і читачем, то цитати - прекрасні помічники для посилення виразності своєї думки. Вони допоможуть найбільш точно підтвердити власні умовиводи в бесіді, зошит з цитатами класиків - підмога в творчої діяльності журналіста, літератора, філософа.
3
Розмовляйте про прочітанномМало просто читати класику , необхідно обговорювати прочитане. Обговорення допомагає більш глибоко зрозуміти суть класичних творів, воно відточує критичні та аналітичні здібності читає. Дискусія допомагає мислити ясно і чітко, вона розкриває моменти, які залишилися непоміченими під час читання, яким можливо не надали належного значення.
4
Повертайтеся до прочітанномуЕслі під час читання класиків виникли труднощі в сприйнятті тексту, а таке трапляється, залиште на деякий час твір. А потім знову поверніться до прочитаного, після невеликої перерви легше зрозуміти важкі моменти.
5
Читайте історичні справкіЧтоби найбільш повно розкрити для себе той чи інший шедевр класики, зверніть увагу, в яку епоху він створювався. Вивчення історичної інформації - це ключ до розуміння і відчування класичної літератури.