Як налагодити дисципліну на уроці. Як вчителю налагодити дисципліну.

Проблема дисципліни на уроці хвилює багатьох - як початківців вчителів, так і педагогів зі стажем. Особливо гостро ця задача стоїть в середній ланці - підлітки часто стають некерованими і не слухають своїх викладачів. Виникає питання: як налагодити дисципліну на уроці ?
Інструкція
1
Зробіть чітке розмежування всіх етапів уроку. Виділіть організаційний момент, озвучте перед учнями мети і завдання уроку. Чітке поетапне розподіл часу на уроці стимулює учнів до більш відповідального підходу до процесу навчання.
2
Урізноманітніть методи і засоби навчання на уроці . Чим цікавіше урок, тим менше часу залишається учням для сторонніх занять. Ефективним способом організації плідної навчальної діяльності є групова творча робота. Постарайтеся включити абсолютно всіх учнів у хід уроку, не обмежуйтеся спілкуванням тільки з сильними учнями.
3
Поважайте особистість дитини. Не допускайте зневажливих слів і дій по відношенню до слабких учням. Ваше завдання - бачити людину в кожному учні, нехай він навіть і запеклий хуліган і двієчник. Такі діти, як правило, відчуваючи, що до них ставляться з повагою, намагаються відповідати очікуванням вчителя і поводяться добре.
4
Ваші дії як педагога повинні мати чітку спрямованість і нести смислове навантаження. Якщо учні помітять, що ви самі не знаєте, що далі робити або чим займатися на уроці , дисципліна буде загублена. Тому необхідний чіткий поурочний план дій.
5
Якщо хід уроку раптово порушений, якщо учні заважають вам вести урок, ніколи не продовжуйте пояснення в шумі і крику. Зупиніться, замовкніть, сядьте, уважно подивіться на дітей. Почекайте паузу. Коли в класі настане тиша, спокійним тоном поясніть, що ви не будете вести урок далі, поки не буде порядку. Як правило, це діє.
6
Заведіть традицію виставляти оцінки за поведінку після кожного уроку, підтримуйте зв'язок з батьками учнів, ставте до відома шкільне начальство, якщо ви самі вже не можете контролювати ситуацію з поведінкою учнів.
7
У початковій школі непогано діють різні ігрові системи покарання: система штрафів, видача червоних карток, дошка ганьби і т.п. Звичайно, ви можете поставити в журнал двійку, але навряд чи це надовго вирішить проблему дисципліни. Необхідно шукати різні методи, підходи, способи підвищення рівня зацікавленості учнів у навчальному процесі.
З труднощами налагодження дисципліни на уроках стикаються як молоді, так і досвідчені педагоги. Відсутність дисципліни негативно позначається на засвоєнні матеріалу. Як налагодити контакт з дітьми, виховати в них дисциплінованість і відповідальність?
Інструкція
1
Відсутність дисципліни на уроці у педагога нерідко буває, коли в класі є нерозв'язана конфліктна ситуація, для дозволу якої не завжди достатньо лише відвертої розмови між учителем і учнями. Зверніться за допомогою до психолога або до соціального педагога, якщо розумієте, що самостійно вирішити конфлікт ви не зможете.
2
Відсутність дисципліни на уроках найчастіше спостерігається в 6-8 класах, коли хлопці вступають в перехідний вік. Для того щоб в класі на уроці була робоча атмосфера, мотивуйте хлопців на активну діяльність. Проводите уроки цікаво - вони повинні бути різноманітними за типом і формою. Заплануйте такі уроки, як урок-подорож, урок-суд, інтегрований або диференційований уроки.
3
Зацікавте хлопців темою уроку. Проведіть екскурсії на підприємства або в музей перед заняттями. Наприклад, вивчаючи походження каучуку на уроці хімії, сходіть з учнями на виробництво, яке виготовляє вироби з каучуку. Все це викличе інтерес до матеріалу, що вивчається під час уроку - проблем з лдісціпліной у вас не виникне.
4
Гарна дисципліна на уроці часто є наслідком хороших взаємин між учителем і дітьми, тому ставтеся до учнів тактовно, поважайте їх гідність, і вони не дозволять собі нетактовного поведінки.
5
Підтримуйте контакт з батьками. Але звертайтеся за допомогою до них і до адміністрації школи тільки в екстрених випадках. Таким шляхом ви зможете домогтися гарної поведінки лише на деякий час.Якщо хочете, щоб діти дотримувалися дисципліну на ваших уроках, налагоджуйте відносини з ними, станьте їм другом, але не переходите межу, коли хлопці вважатимуть, що їм все дозволено. Любіть дітей - вони дуже добре відчувають це.