Як нагріти воду в басейні. зробити теплообмінник для нагріву води в басейні.

В останні роки господарі заміських ділянок все частіше стали влаштовувати в своїх володіннях як закриті, так і відкриті басейни. У досить суворому кліматі середньої смуги питання підігріву води в басейні є дуже актуальним. На даний момент можна виділити три основні шляхи вирішення цієї проблеми. Вибір способу обігріву залежить від особливостей комунікацій вашого будинку, обсягу басейну та особистих уподобань власника.
Інструкція
1
Підігрів води в басейні за допомогою проточного электронагревателяПроточные електронагрівачі є дуже компактними приладами і для їх установки не потрібно обладнати великі технічні приміщення. Електронагрівачі цього типу призначені для нагріву безперервного потоку рідини. При установці проточного нагрівача вода в басейні досить швидко досягає потрібної температури. В комплект поставки входять термостати, за допомогою яких ви зможете регулювати температуру води відповідно до ваших побажань. Потужність електронагрівача вибирається залежно від обсягу басейну. Підрахунок потужності нагрівача можна виробити, скориставшись простою формулою. Розділіть обсяг басейну (в куб.м) на 2, якщо ваш басейн є відкритим, або на 3 - якщо він знаходиться в приміщенні. Отримана цифра буде відповідати потужності необхідного вам електронагревателя.Однако слід врахувати, що потужність проточних електронагрівачів не перевищує 18кВт і, отже, вони не підійдуть для басейнів з об'ємом, більшим ніж 54 куб.м.
2
Підігрів води за допомогою теплообменникаПреимуществами цього способу підігріву води є безпека і економічність. Установка теплообмінника вважається найбільш дешевим і, як наслідок, поширеним способом нагріву води в басейні . Підключається теплообмінник до системи центрального опалення будинку. При використанні цього способу підігріву води обмежень на розмір басейну не існує. Новоустановлений агрегат буде прогрівати басейн протягом приблизно 30 годин, а потім лише підтримувати задану температуру. Потужність теплообмінників варіюється від 13 до 200кВт і вибирається залежно від обсягу басейну.
3
Підігрів води за допомогою сонячного коллектораВ останні роки з'явилася і набирає популярність альтернативна система підігріву води в басейнах - підігрів за рахунок сонячної енергії за допомогою сонячного колектора. Звичайно, найбільш ефективно такий спосіб підігріву води працює у відкритих басейнах. Проте, навіть в басейнах, розташованих у приміщеннях, ефект від сонячних колекторів досить значний. Колектор являє собою сприймає екран чи з'єднані в ряд колби, що утворюють модуль. Чим більший обсягу води потрібно нагріти, тим більше має бути кількість модулів колектора. При використанні колектора систему можна забезпечити спеціальними сенсорами і автоматичним триходовим клапаном, що дозволяють регулювати і підтримувати температуру води в басейні .
Оскільки обігрів салону автомобіля безпосередньо залежить від температури двигуна, для автолюбителів, які не мають теплого гаража, в холодну пору року питання прогріву мотора стає дуже актуальним. Домогтися бажаної температури можна як за допомогою спеціальних пристроїв, так і використовуючи потенційні можливості самого двигуна.
Інструкція
1
Автовиробники, піклуючись про довкілля, не рекомендують власникам машин після запуску прогрівати двигун на холостих обертах занадто довго. Електронні системи сучасних автомобілів не дозволяють антифризу досягти робочої температури на холостому ходу, і єдина можливість нагріти двигун на такій машині - почати рух. Так мотор дуже швидко прогріється до температури, достатньої для роботи опалювальної системи. При цьому важливо не допускати перевищення позначки в 2-2,5 тисячі оборотів на тахометрі щоб уникнути передчасного зносу окремих деталей двигуна.
2
Інший варіант - установка передпускового підігрівача. Вмонтоване в охолоджуючу систему спеціальний пристрій дозволяє запустити підігрів антифризу за деякий час до запуску двигуна, що забезпечує можливість отримання робочої температури мотора практично відразу після включення запалення. Управління подогревателем відбувається за допомогою пульта, за таймером, а деякі моделі навіть оснащені GSM-модулем, що дозволяє запустити систему викликом з мобільного телефону. В умовах тривалої й холодної зими без передпускового підігрівача обійтися дуже важко.
3
Якщо, незважаючи на всі спроби добитися нормальної температури двигуна, ви продовжуєте замерзати в своєму автомобілі, неодмінно відвідайте автосервіс для виявлення несправностей. Причини недогріву можуть полягати в поламаних термостаті або помпі, в неправильній роботі електроніки.
Корисна порада
Не використовуйте відкритий вогонь для підігріву масляного піддону картера двигуна сучасного автомобіля - ризик пошкодити електроніку або пластикові деталі пристроїв моторного відсіку вкрай великий.