Як залучати клієнтів на кредит.

В останні 10 років в сфері кредитування стався ряд серйозних змін. Кредитний ринок став більш прозорим і налагодженим. І доступними умовами по споживчим кредитам залучати клієнтів стає все важче.
Інструкція
1
Щоб стати успішним кредитним консультантом, ви повинні не лише бездоганно орієнтуватися у послугах власного банку, а й знати все про конкурентів. Інформація - ваш головний інструмент. Прийшовши до вас, людина повинна відчути, що потрапив в самий надійний і компетентний банк, а ви - найнадійніший і компетентний кредитний консультант.
2
Не полінуйтеся відвідати відділи кредитування населення в інших банках. Під виглядом звичайного відвідувача задавайте питання, оцініть рівень обслуговування. Після «розвідки» оцініть, що було позитивного і негативного в роботі ваших конкурентів.
3
Окрему увагу приділіть процентній ставці, терміну виплати та бонусам по кредиту у ваших конкурентів. Саме вдало проведена вами порівняльна характеристика може зіграти вирішальну роль у позитивному вирішенні клієнта.
4
Коли до вас прийде новий клієнт, будьте доброзичливі, посміхайтеся. Дізнайтеся, який саме кредит потрібен людині - іпотечний, споживчий, авто-кредит або кредитна карта.
5
Якщо клієнт хоче зробити велику покупку, запропонуйте йому споживчий кредит. Спираючись на наочні матеріали, докладно розкажіть йому про всі достоїнства цієї пропозиції. Проведіть порівняння з аналогічною послугою в іншому банку.
6
Докладно поясніть, які документи клієнт повинен надати для отримання кредиту. Зверніть увагу на терміни погашення кредиту і існуючі способи оплати (банківський або поштовий переказ, оплата через банкомат, платіжний термінал і т.д.)
7
Буває, що клієнт починає сумніватися: «Навіщо мені переплачувати за кредит? Я краще зберу грошей і відразу розплачуся за покупку без всяких відсотків ». Зверніть його увагу на те, що поки він буде збирати, ціни на покупку, швидше за все, піднімуться. А, взявши кредит, він отримує можливість мати те, що хоче, вже зараз, виплачуючи в місяць порівняно невелику суму.
Все кредитні організації пропонують послуги з кредитування. Деяким банкам вдається залучити набагато більше число клієнтів завдяки успішній роботі маркетингового відділу, фахівці якого розробляють пропозиції, що дозволяють з успіхом залучати величезну кількість клієнтів
Вам знадобиться
  • - відділ маркетингу;
  • - аналітичний відділ;
  • - бонусні програми співробітниками за кожного залученого клієнта;
  • - система премій, заохочень та винагород за успішну роботу відділів.
Інструкція
1
Щоб залучити клієнтів на кредитування в вашу банківську структуру, створіть відділ маркетингу. Прийміть в нього молодих, енергійних професіоналів. Заохочуйте успіхи в роботі різними преміями, заохоченнями та винагородами. За кожного залученого клієнта нараховуйте бонус в грошовому еквіваленті.
2
Використовуйте різні види маркетингу. За успішне просування і пропозицію свого ходу також нараховуйте бонусні бали. Найбільш успішні види маркетингу - це телефонний, поштовий, телевізійний, рекламний і маркетинг у вигляді одноразових акцій, приурочених до тієї чи іншої дати, наприклад до всеросійським свят, до річниць створення вашої організації.
3
Телефонний маркетинг - це коли фахівці обдзвонюють потенційних клієнтів або різні торгові точки. При цілеспрямованих дзвінках потенційним клієнтам фахівець з маркетингу повинен мати здатність, зацікавити аудиторію з першої хвилини розмови, телефонувати у зручний час, найчастіше найзручнішим часом вважається вечір буднього дня, коли всі вже вдома.
4
Маркетингові ходи у вигляді одноразових акцій найбільш успішні при роботі не тільки відділу маркетингу, а й відділу аналітиків, які вирішуватимуть, коли застосувати пропозиція у вигляді акції, проаналізувавши роботу ринку конкурентів. Також відділ аналітиків вирішує, в який період часу найбільш вигідно запустити телевізійну рекламу або рекламу на щитах міста.
5
Кілька фахівців відділу маркетингу повинні бути нерозривно пов'язані з точками торгівлі, в яких продають дорогі товари, придбані в кредит. Зазвичай в таких місцях обладнують робоче місце декількох фахівців з різних кредитних організацій. Даний фахівець повинен мати здатність вступити з клієнтом в розмову і коротенько пояснити більш вигідні умови своєї кредитної організації.
6
За рекомендацією відділу аналітиків проводиться рекламна акція, коли кредит надається без відсотків. Найчастіше відсотки включаються у вартість товару за домовленістю з керівництвом магазину або невелику відсоткову ставку оплачує банку магазин. У виграші залишаються всі, так як магазин збільшує продажі на безвідсоткових кредитах, банк отримує величезну кількість клієнтів і самим сумлінним платникам робить нову пропозицію у вигляді карти з безвідсотковим періодом кредитування.
7
При злагодженій і продуктивній роботі відділу маркетингу та аналітичного відділу кредитна організація завжди працює ефективно з величезною кількістю клієнтів.