Як визначити обсяг судини. Як визначити об'єм кулі відомий.

Обсяг визначає величину простору, яку займає якесь тіло. Ця величина пов'язана постійними співвідношеннями з іншими характеристиками фізичних тіл - їх геометричними розмірами, вагою і щільністю. Тому вимірювання цих додаткових параметрів може стати базою для обчислення обсягу, наприклад, посудини .
Інструкція
1
Якщо є можливість наповнити посудину водою, то для визначення його обсягу достатньо мати якусь мірну форму. Залежно від розмірів посудини мірним посудом може стати шприц, мензурка, склянка, банку, відро або будь-яка інша посуд, місткість якої вам відома. Підібравши відповідний вимірювальний посудину, заповніть водою до країв посудину досліджуваний, а потім перелийте воду в вимірювальний посудину, відраховуючи таким чином об'єм.
2
Якщо заповнити досліджуваний посудину рідиною немає можливості, але можна помістити його в рідину, то визначте обсяг за кількістю витісненої ним води. Для цього теж потрібно якась мірний посуд. Заповнивши її частково водою, відзначте рівень, потім помістіть в мірний посуд досліджуваний посудину таким чином, щоб він повністю опинився під водою, і зробіть другу позначку. Потім визначте різницю обсягів мірного посуду з різниці двох зроблених позначок.
3
Якщо мірного посуду немає, але є можливість зважувати посудину, то визначте різницю між посудиною порожнім і заповненим водою. Виходячи з того, що один кубічний метр об'єму повинен вміщати воду, вагою в одну тонну, розрахуйте обсяг посудини .
4
Якщо посудина має геометрично правильну форму, то його обсяг можна розрахувати, вимірявши розміри. Для знаходження обсягу посудини циліндричної форми (наприклад, каструлі) треба виміряти діаметр (d) його заснування (дна каструлі) і її висоту (h). Об'єм (V) буде дорівнює одній чверті від твору зведеного в квадрат діаметру на висоту і число Пі: V = d h /4.
5
Для знаходження обсягу посудини , що має форму кулі, досить визначити його діаметр (d). Об'єм (V) буде дорівнює одній шостій частині від твору зведеного в куб діаметра на число Пі: V = d ?/6. Якщо виміряти довжину окружності (L) кулястого посудини в найширшій його частині простіше (наприклад, за допомогою сантиметра), чим виміряти діаметр, то обсяг можна розрахувати і через цю величину. Зведену в куб довжину кола треба розділити на збільшене в шість разів число Пі, зведене в квадрат: V = L?/( ? 6).
6
Для знаходження об'єму (V) посудини прямокутної форми, треба виміряти його довжину, ширину і висоту (a, b і h) і перемножити отримані значення: V = a? B? H. Якщо цю посудину має кубічну форму, то достатньо звести довжину одного його ребра в третю ступінь: V = a?.