Як перевести кг в мл.

Масу тіла вимірюють у тоннах, кілограмах або грамах, обсяг же - в кубічних метрах і літрах. Якщо мова йде про невеликих кількостях речовини - обсяг вимірюється в кубічних сантиметрах або мілілітрах. Маса визначається щільністю речовини, що залежить в свою чергу від його фізичних і хімічних властивостей, а також зовнішніх умов. Розглянемо, як привести у відповідність масу і об'єм.
Вам знадобиться
  • - ваги,
  • - барометр,
  • - психометрія,
  • - термометр,
  • - калькулятор,
  • - довідник з фізики.
Інструкція
1
Щільність всіх речовин залежить від зовнішніх факторів: вологості, температури та атмосферного тиску. При цьому, чим більш інтенсивно речовина вбирає вологу (гігроскопічність), тим істотніше змінюється його щільність. Один і той же обсяг, заповнений речовинами з неоднаковою щільністю, має різну масу. Наприклад, щільність деревини в залежності від вмісту в ній води, може змінюється більш ніж у два рази. Для рідин (зокрема, для води), щільність залежить від наявності домішок - це враховується при підрахунку ваги баласту на пароплавах: прісна вода легше, ніж морская.Піщевие продукти часто продаються в стандартних розфасовках. Якщо мова їде про такий випадок, питання про визначення ваги речовини опускається - він вказується на упаковці.
2
Для зручності, існують таблиці переведення кілограмів (або грамів) в мілілітри для найбільш часто використовуваних харчових продуктів. На основі відповідності значень маси й обсягу в цих таблицях виготовляють спеціальні мірну кухонний посуд для сипучих і рідких харчових продуктів.
3
Знайдіть у довіднику з фізики випробувані речовина і визначте за таблицями його щільність. Для більшої точності подальших обчислень, скористайтеся наявними в довіднику поправками на вологість, тиск і температуру навколишнього повітря.
4
Наведіть табличне значення щільності до потрібних одиницях виміру, тобто кілограм на кубічний мілілітр. Щільність речовини в довідниках з фізики зазвичай вказана в одиницях системи СІ - кг/куб.м, тому переведіть кубометри в мілілітри (1 кубічний метр дорівнює 1000 л, а 1 л дорівнює 1000 мл), а потім помножте величину щільності речовини з таблиці на отримане число: щільність * 1 кг/1 000 000 мл.
5
Зважте випробувані речовина - використовуйте для цього приготовані ваги. Переведіть при необхідності отримане значення в кілограми (в 1кг - 1000 грам).
6
Розділіть за допомогою калькулятора значення маси в кілограмах на щільність. Отримане приватне і буде обсяг випробуваного речовини в мілілітрах, тобто шукане співвідношення маси в кілограмах та обсягу в мілілітрах.
Зверніть увагу
Будьте уважні при перекладі одиниць виміру.
Кілограм - міра маси речовини, яка використовується в міжнародній системі одиниць СІ, а літр - міра об'єму, яка не входить в цю систему. Характеристики фізичних тіл, вимірювані в цих одиницях, пов'язані між собою співвідношенням, в якому задіяний ще один параметр - щільність речовини. При знанні двох параметрів з трьох - наприклад, маси та щільності - розрахувати третій - обсяг - труднощів не складе.
Інструкція
1
Виходите з загальної формули, що зв'язує масу (m), щільність (p) і об'єм (V): V = m/p. Припустимо, у вихідних умовах дана маса рідкого гелію, рівна 100 кг, і запропоновано обчислити його обсяг при стандартному атмосферному тиску. Щільність цієї речовини становить 130кг/м ?, тому 100кг буде відповідати обсяг, приблизно рівний 100/130? 0,7692307692307692м?.
2
Переведіть одиниці метричної системи, в яких отримано результат обчислень, в літри . В СІ для вимірювання об'єму використовуються кубічні метри, а один літр вміщує один кубічний дециметр, тому збільште отримане значення в тисячу разів - стільки кубічних дециметрів складають кожен кубометр. У використовуваному прикладі відповіддю має стати величина, що дорівнює 769,2307692307692л.
3
При вирішенні практичних завдань враховуйте зміна щільності речовини при нагріванні. У різних довідкових таблицях щільність рідин наводиться разом із зазначенням умов вимірювання, включаючи і температуру. А в різних нормативних документах вказуються поправочні коефіцієнти окремо для літнього та зимового періодів. Наприклад, для дизельного палива річний поправочний коефіцієнт дорівнює 1,03, а зимовий - 1,045.
4
Якщо визначити за кілограмам потрібно літровий об'єм сипучих речовин, враховуйте ще й неоднорідність матеріалу. Наприклад, в столітровий бочці з піском міститься не тільки ця субстанція, але і деяку кількість повітря між окремими піщинками. Ця кількість залежить від розмірів фракції (величини часток) складових сипучий матеріал. Крім того, легко деформуються речовини можна утрамбувати, збільшуючи цим середню щільність. Тому, наприклад, вага цементу марки М500 в столітровий бочці може не відповідати розрахунками, зробленими на основі табличній щільності цієї речовини.