Як поставити знак градуса. Як поставити знак географічний градус.

Типографский символ в вигляді надрядкового кружечка, яким прийнято позначати розмірність величин кутів і температур, виміряних в градусах , відсутній на клавіатурі комп'ютера. Однак він є в кодіровочних таблицях, які операційна система використовує для виведення символів на екран комп'ютера. Він входить в число перших 128 знаків цієї таблиці, що дозволяє використовувати його навіть в документах найпростіших текстових форматів - наприклад, txt.
Інструкція
1
Використовуйте код 0176 для вставки значка градуса в текстові документи. Щоб це зробити, натисніть клавішу alt і, не відпускаючи її, наберіть цей код на цифровий (додаткової) клавіатурі. Поки ви будете набирати код, на екрані нічого мінятися не буде, а коли закінчите і відпустіть клавішу alt, значок ° з'явиться на місці, позначеному курсором вводу.
2
Запустіть компонент «Таблиця символів» ОС Windows, в якості альтернативи описаному вище способу вставки цього символу. Зробити це можна, наприклад, натиснувши поєднання клавіш win + r, ввівши команду charmap і клацнувши по клавіші Enter. У таблиці символів у вікні, знайдіть значок градуса, двічі клацніть його та натисніть кнопку "Копіювати". Потім перейдіть у вікно редагованого документа і вставте скопійований символ (ctrl + v).
3
Скористайтеся комбінацією клавіш opt + shift + 8, якщо операційна система яку ви використовуєте, відноситься до сімейства Mac OS. Саме ця комбінація гарячих клавіш призначена в ній для вставки в документи значка градуси.
4
Вставляйте шістнадцятковий код 00B0 (B - англійська літера), якщо ви працюєте з документами в текстовому процесорі Microsoft Office Word. Цей код відповідають позначенню градуса в Юнікод-таблиці, а Word вміє працювати з такими позначеннями символів. Встановивши курсор введення в те місце тексту, де має бути знак градуса, наберіть цей код, а потім натисніть клавіші alt + x і текстовий процесор прибере з тексту ці чотири знака, помістивши замість них один значок °.
5
Використовуйте символьні примітиви мови html, якщо знак градуса вимагається помістити в гіпертекстовий документ. Щоб в тексті веб-сторінки відобразився цей знак, в нього можна помістити послідовність символів & deg; або ° - обидві вони формують один і той же значок °.
Зверніть увагу
Щоб надрукувати символ ° на клавіатурі потрібно затиснути клавішу ALT і на допоміжній клавіатурі набрати 0176 і відпустити ALT після цього. Щоб надрукувати інші символи, начебто © ® і т.д. потрібно дізнатися код клавіші. Це і є код клавіші, тепер вмикаємо Num Lock і натискаємо ALT потім на допоміжній клавіатурі набираємо 0163 і відпускаємо ALT. Можна, звичайно завжди викликати таблицю символів і копіювати символи звідти, але це не цікаво і не спортивно.
Корисна порада
Як вводити символи, які відсутні на клавіатурі? Уявімо банальну ситуацію: вам потрібно ввести в який-небудь текст спеціальний символ, але на клавіатурі немає клавіші з таким символом. Як бути? Якщо ви працюєте в текстовому редакторі Word, то ніяких проблем немає: вибираєте меню Вставка -> Символ Угу, дякую, вже натикаються ... € не відразу знайшла, правда. Набираючи текст в Блокноті, не дуже зручно весь час туди лазити, на мій смак, наприклад, виставляючи елементи списку, градуси, математичні знаки ...