Як зробити підводну камеру.

Спостерігати підводний світ дуже цікаво, проте, пірнати багато хто не вміють, навіть вміючи добре плавати. До того ж, спостереження бажано фіксувати, користуючись засобами фото- і відеозйомки. Допоможе вам в цьому спеціальна підводна камера.
Інструкція
1
Візьміть з собою на берег річки або моря звичайний нетбук. Щоб уникнути ураження електричним струмом не намагайтеся живити його при цьому від будь-яких інших джерел, крім вбудованого акумулятора. Повністю зарядіть його перед зйомкою.
2
Придбайте найдешевшу веб- камеру , яку тільки зможете. Єдина вимога до неї - сумісність з ОС, встановленої на нетбуці (Linux або Windows). Незважаючи на те, що підводний бокс для камери необхідно спочатку робити якісним і дуже герметичним, повністю гарантувати його надійність неможливо, тому камеру треба брати таку, яку не шкода втопити.
3
Купіть USB-подовжувач довжиною близько п'яти метрів. Саме через нього і підключайте камеру до нетбуку. Сам нетбук розташуйте на березі таким чином, щоб вода в нього не могла потрапити в будь-якій ситуації. Поруч з ним повинен безперервно чергувати напарник.
4
Місце з'єднання штекера веб-камери з розеткою подовжувача щільно обмотайте кількома шарами ізоляційної стрічки. Незважаючи на це, ні в якому разі не занурюйте його в воду.
5
Доробіть подовжувач. Зовсім поруч зі штекером, що підключається до комп'ютера, розірвіть провід, за яким з нього знімається напруга +5 В. Включіть в розрив проводу запобіжник на 0,25 А. Це захистить нетбук від короткого замикання, яке здатне виникнути при попаданні в камеру води. Доопрацювання здійснюйте, попередньо відключивши подовжувач від комп'ютера. Місце установки запобіжника також обмотайте кількома шарами ізоляційної стрічки.
6
Як гермокамери використовуйте звичайну п'ятилітрову пластикову битилка. Утримайтеся від спокуси закріпити на ній камеру , використовуючи гвинти, оскільки свердлити в ній які-небудь отвори можна. Гумові шайби не допоможуть. Краще за все не закріплювати камеру взагалі, залишивши її звисати на дроті. Видаліть з пляшки наклейку - в цьому місці її поверхня не є гофрованої. Саме до цієї сторони і зверніть об'єктив.
7
Зйомку ведіть при безвітряної погоди, коли виникнення навіть слабких хвиль на водоймі повністю виключено. Пам'ятайте, що хвилі, здатні викликати попадання води всередину пляшки, можуть виникнути і від руху суден, особливо теплоходів «Ракета». Увійшовши в воду по пояс, занурте пляшку, тримаючи її шийкою вгору, в воду приблизно на 2/3 її висоти. Опустіть всередину на проводі камеру через горлечко. Утримуйте її нерухомо, звернувши об'єктив в сторону стінки, де раніше була наклейка. Місце з'єднання кабелю камери з подовжувачем заздалегідь закріпіть на майці звичайної прищіпкою для штори.
8
Попросіть помічника почати відеозапис. На ній ви побачите риб, плаваючих в водоймі.