Як позбутися запаху в акваріумі. чому від акваріума похнет яйцями.

Деякі акваріумісти стикаються з такою ситуацією: недавно поміняв вода раптом починає видавати цілий букет дуже неприємне запахів. Вирішення цієї проблеми залежить від причини виникнення смороду, і виходів може бути декілька.
Інструкція
1
Перше, що можна зробити - це знову ретельно вимити акваріум і все, що в ньому знаходиться (камені, черепашки, декоративні замки, будиночки і т.д.). Добре промийте внутрішні скла, так як навіть якщо на перший погляд вони здаються чистими, на них все одно може залишитися слизький наліт від води. Якщо через кілька днів від акваріума знову неприємно пахне, потрібно більш детально шукати причини.
2
Спочатку визначте, який саме запах виходить від вашого акваріума. Якщо він трохи пахне тванню або болотом, можете заспокоїтися. Цей аромат означає тільки те, що з ним і його мешканцями все в порядку. Справжній акваріум так і повинен пахнути - річкою.
3
Якщо ж ви відчуваєте зовсім інші неприємні аромати - тухлих яєць, цибулі або часнику, необхідно вживати рішучих заходів. Запах цибулі можуть видавати деякі водні рослини. Наприклад, якщо у вашому акваріумі живуть Криптокарина, може з'явитися такий запах. В цьому випадку додайте до них пару кущів амбулии, трохи роголистника і кілька кущів Хемиантус. Неприємний аромат повинен зникнути.
4
Причиною неприємного запаху можуть бути нечистоти, які скупчуються внизу «водойми» - це і продукти життєдіяльності риб, і залишки корму. Якщо акваріум занадто великий і вимити його повністю немає можливості, просто проведіть сифонка грунту. Для цього використовується спеціальне пристосування у вигляді шланга з наконечником, по якому проходить вода, несучи з собою всю накопичену бруд.
5
Разом з сифонка грунту необхідно провести процес часткової заміни води. Цей також допоможе оздоровити атмосферу і видалити речовини, шкідливі для рибок. Робити це потрібно два рази на тиждень, при цьому замінювати потрібно від 20 до 30% води акваріума. Можна використовувати звичайну водопровідну воду, але її необхідно відстояти протягом доби.
6
Визначте, чи вистачає рибкам кисню. Для цього подивіться, не плавають вони близько до поверхні, хапаючи ротом повітря. В цьому випадку необхідно купити хороший повітряний компресор, який повинен постійно працювати, забезпечуючи хорошу аерацію.