Як вибрати сферу діяльності.

«Знайдіть собі роботу до душі, і ви не будете працювати жодного дня у своєму житті». Вибір сфери діяльності - це відповідальний захід, адже, цілком можливо, що за обраною спеціалізацією ви будете працювати все життя, і підійти до нього необхідно з усією ретельністю.
Інструкція
1
Уявіть собі ваш ідеальний день. У скільки ви встали? Вирушили ви в сучасний офіс або відкрили ноутбук і почали працювати на дому? Доводиться вам протягом дня зустрічатися з людьми, і що це за люди - ваші колеги, пацієнти, агенти інших фірм, кур'єри? Про що ви говорите більшу частину дня? Чи доводиться вам виїжджати в різні організації протягом всього дня? У скільки ви приходите додому? У скільки лягаєте спати? Спираючись на ваші відповіді, подумайте, яка професія максимально відповідала б бажаному вами розпорядком дня.
2
Уявіть, що вам кожен день протягом місяця потрібно говорити про одні і ті ж речі. Чи цікаві вам такі теми, як «місткість ринку», «підвищення росту ВВП»? Чи готові ви добами обговорювати переваги фінської акрилової фарби перед польською? Зате, можливо, ви можете годинами обговорювати з подружками, які кольори краще підходять жінкам холодного типу, або обговорювати з друзями ємність двигуна. Не варто отримувати престижну спеціальність, до якої у вас не лежить душа, краще доможіться успіхів у тій сфері, яка вам близька.
3
Проведіть міні-опитування серед працюючих родичів і друзів. Нехай вони розкажуть вам про свій робочому графіку, про здобуту освіту і навичках, необхідних для виконання цієї роботи, причини, що спонукали їх обрати саме цю спеціальність. Від них ви зможете дізнатися переваги і недоліки їх професії, перспективи кар'єрного росту, чи легко вам буде знайти аналогічну спеціальність. Зібравши подібні дані з різних спеціальностей, ви зможете зробити правильний вибір.
4
В даний час створено безліч тестів з профорієнтації. Ви можете знайти їх як в спеціальних збірниках з психології, так і в жіночих журналах або інтернеті. Пройдіть такий тест, можливо, він підкаже вам, до чого у вас є схильності. Однак не варто сприймати підсумок тесту як вирок, в разі якщо він вам не сподобався. Адже результат залежить від емоційного стану. Якщо ви вважаєте, що дана професія вам не підходить, спробуйте пройти через пару днів тест ще раз.
Нерідкі ситуації, коли улюблене, здавалося б, справа, не приносить того, що очікувалося. Недостатній дохід, неможливість самореалізації, низька затребуваність на ринку праці - всі ці причини можуть спонукати людину до зміни сфери діяльності. І хоча кажуть, що вчитися ніколи не пізно, не всі наважуються на кардинальні зміни.

Чому люди змінюють професію?

Багато людей вступають до вузів на ті чи інші спеціальності не тому, що відчувають в собі інтерес і покликання, а за наполяганням батьків, керуючись стереотипами про престижність професії, і навіть просто виходячи з прохідного бала. Якщо людині щастить, обрана спеціальність подобається, дає можливість рости по кар'єрних сходах і приносить досить багато грошей. Але що робити тим, кому нецікава робота відповідно до дипломом? У відносно юному віці це цілком розв'язувана проблема, так як пошук свого місця в житті - типове явище для молодих фахівців. А от тим, кому вже за 30, зміни можуть здатися непосильним завданням. Це означає відмову від перспектив на поточній роботі, необхідність заново вчитися, починати кар'єру з низькою позиції, змінювати сформовані звички і коло спілкування. До того ж, не всі люди готові працювати з молодими колегами, не відчуваючи ніяких комплексів з приводу свого віку. Тим не менш, існує безліч прикладів того, як люди знаходили «свою» професію і в більш пізньому віці.

Як поміняти сферу діяльності?

Якщо ви замислюєтеся про зміну сфери діяльності, в першу чергу визначитеся з тим, чим ви точно хочете займатися. У вас є величезна перевага перед студентами і молодими фахівцями - досвід. Ви набагато краще знаєте життя і можете більш чітко сформулювати для себе глобальні цілі.
Можливо, непоганим рішенням стане робота за іншою спеціальністю в тій же організації, де ви працюєте, оскільки це викличе менше питань у майбутніх роботодавців.
Незалежно від того, що саме ви виберете як нової професії, не варто кидатися у вир з головою. Набагато практичніше буде спробувати себе в новій справі, не спалюючи мостів: наприклад, якщо ви вважаєте, що могли б працювати дизайнером, а не менеджером по продажам, спробуйте займатися цим у вільний час, виконуючи замовлення в інтернеті або для знайомих. Так ви зможете більш чітко зрозуміти, які саме знання та навички вам будуть потрібні, щоб успішно працювати за новою спеціальністю.
Не варто міняти роботу тільки тому, що вас лякають справжні або майбутні труднощі. Складнощі є скрізь, тому бігати від них вічно не вийде.
Крім того, не намагайтеся почати кар'єру з навчання, витрачаючи дорогоцінний час на отримання нових знань, які, можливо, ніколи вам не знадобляться. Найчастіше кар'єру можна почати, не володіючи специфічними навичками, а навчаючись на практиці або самостійно. Якщо ж ви відчуєте схильність до обраної професії, ви завжди зможете отримати освіту заочно, не перериваючи стажу.