Як приймати настоянку валеріани. Як правильно приймати валірьяну на спирту.

Спиртову настойку валеріани виготовляють з коренів і кореневищ валеріани, витримуючи в 70% спирті. Продається настоянка в аптеках і відпускається без рецепта. Для того щоб домогтися потрібного ефекту при прийомі настойки, необхідно враховувати деякі нюанси.
Інструкція
1
Застосовуйте настойку при безсонні, для заспокоєння нервової системи, при мігрені. Якщо ви страждаєте від високого артеріального тиску, можете вживати настойку , але не чекайте істотного зниження. Крім того, настоянка валеріани має жовчогінну дію, усувають спазми внутрішніх органів і позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, підсилюючи секрецію залоз. Призначають також при лікуванні та профілактиці ранніх стадій стенокардії. При деяких порушеннях печінки і спазмах шлунка. Іноді рекомендують вживати настойку валеріани в поєднанні з іншими серцевими, спазмолітичними і заспокійливими препаратами.
2
Не давайте настойку дітям віком до трьох років. Після досягнення цього віку, в разі необхідності, давайте дитині по стільки крапель, скільки йому повних років. Дорослі пацієнти можуть приймати по 20 - 30 крапель три або чотири рази протягом дня. Найкраще приймати краплі в чверті склянки води, за півгодини до прийому їжі. Врахуйте, що передозування може викликати стійкі запори або розлад нервової системи.
3
Чи не застосовуйте настойку під час вагітності та годування дитини груддю. При тривалому вживанні вона може викликати сонливість, зниження працездатності і почуття пригніченості. Але при припиненні прийому ці явища проходять дуже швидко. Протипоказана особам з індивідуальною непереносимістю.
4
Зберігайте настойку валеріани в темному і прохолодному місці. Найкраще в холодильнику. В таких умовах властивості валеріани зберігаються до п'яти років. При зберіганні на світлі і в теплі настоянка швидко втрачає лікарський ефект. Обов'язково стежте за тим, щоб кришечка була закрита щільно.
Корисна порада
Врахуйте, що настойка валеріани відноситься до препаратів, чиє дія проявляється після достатнього накопичення в організмі, тому видимий ефект від її застосування почнеться приблизно через 2 тижні після першого прийому.