Як підвищити імунітет немовляті. Як підняти імунітет у немовляти.

Якщо ваша дитина з самого народження часто хворіє, і перебіг захворювань проходить у важкій формі, терміново задумайтеся про підвищення імунітету у малюка. Почніть проводити загартовування дитини, переглянете його режим дня і харчування.
Інструкція
1
Насамперед, як можна довше не відмовляйтеся від вигодовування дитини грудьми. Не поспішайте з переходом на штучне харчування, навіть якщо до його складу входить маса необхідних вітамінів і мінералів. Материнське молоко краще будь-яких штучних добавок підвищує імунітет у дітей, покращує здатність дитячого організму протистояти різним інфекційним захворюванням.
2
Давайте в якості пиття малюкові відвар із шипшини (він дуже багатий вітаміном С). Візьміть 200 гр. сухих ягід і заваріть 200-250 гр. крутого окропу в термосі. Дайте настоятися відвару протягом години. Потім остудіть до кімнатної температури і давайте малюкові по столовій ложечці два-три рази на день.
3
Обов'язково робіть новонародженому всі необхідні за календарним графіком щеплення, які рекомендує вам ваш педіатр. Вони допомагають у формуванні штучного імунітету . Навіть у тому випадку, якщо ваш малюк захворіє, наприклад, вітряною віспою після зробленого щеплення, перебіг хвороби буде більш м'яким, а також ви зможете уникнути серйозних наслідків і після захворювання.
4
Формуйте у дитини також і природний імунітет. Для цього ви повинні усвідомити для себе, що надмірно недовірливі матусі, охочі захистити свого малюка від будь-яких бактерій, які намагаються створити стерильну обстановку в дитячій кімнаті, швидше шкодять йому, ніж допомагають. Ні в якому разі не протирайте багато разів за день всіма можливими дезінфікуючими засобами всі поверхні в дитячій кімнаті. Цілком достатньо буде проводити один раз на день вологе прибирання в і провітрювати приміщення вранці і перед сном, ввечері.
5
Строго стежте за режимом дня малюка. Для того щоб він відчував себе бадьорим і здоровим протягом дня, він повинен спати достатній час (залежно від вікових потреб дитячого організму). Гуляйте з малюком (бажано двічі на день) в будь-яку погоду. Під час прогулянки не кутайте дитини занадто сильно. Ви не захистите його від простудних захворювань. У цьому випадку він швидше спітніє і навіть від слабкого вітерцю може застудитися. Одягайте грудних дітей по погоді. Причому, замість одного, надто теплої ковдри краще скористатися кількома тонший, щоб зберегти тепло між шарами тканини.
6
Влаштовуйте немовляті повітряні ванни. Під час сповивання не прагнете його швидше звернути, а залиште роздягненим хвилин на п'ять. Але перш перевірте, щоб у приміщенні не було протягів.
7
Робіть маляті масаж: розтирайте і погладжуйте ніжки, ручки, спинку і животик. Ви зможете проводити подібні процедури і самостійно, перш поспостерігавши за подібними маніпуляціями патронташной сестри.
8
Робіть також з немовлям фізичні вправи. Досить просто згинати йому в колінах ніжки, підтягувати його до себе за ручки, а також перевертати в різні боки і на животик.
9
Обов'язково кожен день влаштовуйте дитині водяні ванни. У них ви можете додавати відвари череди, материнки, ромашки. Вони благотворно впливають і на стан шкіри немовляти, і на загальний емоційний і фізичний стан дітей, заспокоюючи їх перед сном.
10
Ні в якому разі не давайте малюкові медикаментозні препарати без консультації з лікарем. Ви можете дуже сильно нашкодити вашому малюкові, займаючись самолікуванням, а також зруйнувати його імунітет. Наслідком застосування багатьох препаратів може бути порушення мікрофлори шлунку і кишечника, а також розвиток серйозних алергічних станів.