Як пофарбувати гіпс. гіпс з елакостой.

Фарбування гіпсу здійснюється різними способами і для різних цілей. Хтось хоче пофарбувати гіпсову ліпнину або гіпсову ґрунтовку, хтось хоче прикрасити свою загіпсовану ногу або руку, щоб внести в повсякденні будні трохи позитиву. Гіпс можна фарбувати до замішування, надавши незвичайний відтінок або ж поверх висохлого гіпсу можна наносити малюнки за допомогою фарб, фломастерів і навіть чорнила.
Вам знадобиться
  • - будь-яка фарба;
  • - попередня просочення.
Інструкція
1
Гіпс володіє власним досить благородним кольором, легкістю і міцністю. Це повністю натуральний, вогнетривкий і екологічний матеріал. Фарба, лак або позолота на нього накладається легко і невимушено.
2
Акрилова краса підходить для фарбування гіпсу , але до цього необхідно обробити поверхню для захисту від попадання вологи і ультрафіолетових променів за допомогою грунтовки і лаку на силіконовій і поліуретановій основі. Всі вироби, виготовлені з гіпсу , вимагають нанесення фарби в 3 шари, незалежно від того, панно це чи карниз. Опуклі поверхні слід покрити морилкою або рідким лаком.
3
Твердість гіпсу можна надати, змішавши 1 частина погашеної вапна і 5 частин гіпсу . Предмет, виготовлений з такої суміші після повного висихання, потрібно просочити розчином сірчанокислої солі. Якщо використовувати солі цинку, гіпсовий предмет буде білосніжним, а якщо обробити солями купоросу, виріб прийме темно-жовте забарвлення.
4
Гіпс можна пофарбувати в колір бронзи, деревини і навіть чавуну за допомогою звичайної масляної фарби, але до цього гіпс необхідно добре висушити і просочити спиртовим розчином каніфолі. За допомогою бронзового порошку можна надати гіпсу колір старої бронзи - для цього потрібно гіпс обробити теплою оліфою, порошок розвести в лаку і акуратно пензлем покрити поверхню.
5
Тонування гіпсу під віск здійснюється за допомогою розчину скипидару і воску або бензину і воску. Крім того, необхідно додати трохи жовтої масляної фарби. Після висихання готовий виріб просто протирають м'якою сухою ганчіркою до блиску.
6
Акрилова фарба підходить для фарбування гіпсу , але перед фарбуванням її необхідно розбавити водою і добре перемішати. Для того щоб гіпс вийшов насиченого кольору, акрилову фарбу необхідно нанести другим шаром після висихання.
7
Гіпс можна фарбувати практично будь-якою фарбою, найбільш часто для цих цілей використовують розчинну у воді емульсійну, яку можна придбати в будь-якому будівельному магазині.
Зверніть увагу
Перед фарбуванням необхідно переконатися в тому, що гіпс повністю сухий. Крім того, на поверхні не повинно бути пилу або бруду.
Корисна порада
За допомогою гіпсу можна виконувати ліпний декор будь-якої конфігурації і складності.