Як промити рану. Яка рана вважається глибокою.

Рана - це порушення цілісності слизових оболонок або шкірного покриву. Вона може бути глибокою або поверховою, рваною або різаною. Незалежно від тяжкості ураження, рана потребує ретельної обробці.
Вам знадобиться
  • - дезінфікуючий засіб;
  • - вата;
  • - марля.
Інструкція
1
Першим кроком в обробці рани є її очищення. Це необхідно для того, щоб знизити ризик занесення інфекції. Від глибини ураження залежать ваші подальші дії.
2
Оцініть тяжкість ушкодження. Поверхневі рани, як правило, сильно не кровоточать, тому їх обробка не забирає багато часу.
3
Підставте пошкоджене місце під струмінь прохолодної проточної води. Марлевою серветкою акуратно видаліть видимі забруднення. Намагайтеся не терти рану , це викличе больові відчуття і може додатково травмувати місце пошкодження.
4
При сильному забрудненні або при великому ушкодженні очистіть рану марлевою серветкою, змоченою мильним розчином.
5
Обробіть рану перекисом водню. В якості дезинфікуючого засобу можна також використовувати хлоргексидин.
6
Якщо рана глибока, додатковим завданням є зупинка кровотечі. В цьому випадку небажано промивати місце пошкодження водою, тому що є ризик занесення інфекції та розвитку ускладнень. Змочіть вату перекисом водню і кілька разів протріть кровоточить місце. Якщо в рані мається чужорідне тіло (наприклад, скло), акуратно витягніть його.
7
Очистіть шкіру навколо рани стерильною марлевою серветкою. Обробіть краю ушкодження йодом.
8
Глибоку рану перев'яжіть стерильним бинтом. Це вбереже її від вторинного забруднення.
Зверніть увагу
Проводите обробку рани тільки чистими руками. Всі інструменти, що стосуються місця з порушеною цілісністю шкірних покривів, повинні бути попередньо простерилізовані.
Корисна порада
Замість перекису водню можна використовувати розчин перманганату калію. Кілька кристалів порошку розчиніть в 100 мл води, ретельно перемішайте рідину. Змочіть вату в отриманому блідо-рожевому розчині і акуратно протріть рану.