Як вибрати початкову школу.

Відвідування початкової школи - один з найважливіших етапів в житті дитини, який накладає свій відбиток на його відношення до навчання в цілому, формує навички соціалізації, дисципліни, прийняття рішень. Нерідко початкова школа стає джерелом стресів і комплексів, так само як і спосіб відкрити нові таланти і перспективи. Саме тому до вибору навчального закладу слід підходити з усією відповідальністю.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - преса.
Інструкція
1
Визначтеся, які пріоритети є для вас головними при виборі навчального закладу. Це може бути його місцерозташування, предметна спрямованість, престиж, викладацький склад. Доцільно відштовхуватися від самого важливого чинника, але при цьому враховувати і додаткові переваги.
2
Дізнайтеся, до якої школи належить ваш микроучасток. При цьому необхідно враховувати, що микроучасток визначається за місцем прописки дитини та одного з батьків. У більшості суб'єктів РФ школа здійснює пріоритетний прийом дітей свого мікроділянки. Наведіть довідки про цю школу, поговоріть з батьками тих дітей, які вже вчаться в ній. Цілком можливо, дана школа задовольнить всім вашим потенційним вимогам.
3
Якщо школа на мікроділянці не влаштовує вас, займіться пошуком іншої. Почніть з інтернету, звернувшись із міським сайтам і тематичним форумам. Там ви зможете знайти чимало інформації по кожній школі, ознайомитися з обговореннями конкретних проблем і переваг. Відвідайте сайти обраних шкіл, це допоможе вам скласти уявлення про навчальні заклади.
4
Ознайомтеся з міським рейтингом шкіл. Як правило, вони грунтуються на результатах єдиного державного іспиту, перемогах на всіляких олімпіадах і конкурсах. Зрозуміло, ці дані не пов'язані безпосередньо з інформацією про початкову школу, але все ж допоможуть вам скласти уявлення про навчальний заклад.
5
Дізнайтеся, яка програма використовується в початковій школі. Читайте Федеральним Державним Освітнім Стандартом (ФГОС), який допоможе вам скласти уявлення про сучасну систему освіти. Так ви зможете з'ясувати, наскільки точно обрана школа відповідає нинішнім вимогам і тенденціям. Крім того, не зайвою буде інформація про викладання іноземних мов, організації харчування, технічному оснащенні школи, охороні, харчуванні, наявності гуртків, позакласної діяльності, групи продовженого дня.
6
Довідаєтеся про викладацький склад школи. Ключовою фігурою в житті молодшого школяра є його класний керівник. Якою б сучасною і перспективною не була школа, його ставлення до навчання і формування життєвих цінностей в чому залежить від першого вчителя. Саме тому вам необхідно мати чітке уявлення, хто буде вести заняття в молодших класах.