Як скласти родове древо. скласти дерево рідні.

У стародавні часи наші пращури шанували своїх предків як богів. Якщо ви не тільки почитаєте своїх предків, поважаєте старших, а й цікавитеся походженням свого прізвища, історією роду, то складання генеалогічного або родового древа може стати для вас і корисним і захоплюючою справою.
Вам знадобиться
  • - дані архівів;
  • - диктофон
Інструкція
1
Почати складання генеалогічного древа найкраще з ретельного опитування всіх своїх родичів. Обдзвоните тих, що живуть далеко від вас, попросіть їх докладно написати листом або по інтернету всю інформацію, якою ви не володієте, пояснивши причину інтересу. Якщо ви володієте незвичайною, оригінальною або подвійним прізвищем, постарайтеся знайти однофамільців, вони напевно будуть вашими родичами.
2
Перегляньте всі доступні фотоальбоми вашої рідні. На оборотах старих фотографій можуть бути написи з перерахуванням імен і прізвищ людей, обличчя яких вам або навіть власникові альбому невідомі, може, просто забуті. Можна почерпнути знання про історію свого роду, опитавши в селі колишніх сусідів, наприклад, ваших померлих двоюрідних бабусі чи дідуся, якщо більше нікого з рідні поруч не залишилося.
3
Не варто сподіватися на свою пам'ять, тому докладно записуйте всі імена та прізвища, дати і т.п. Перевіряйте інформацію в архівах, в метричних і клірових книгах. Для наочності оформите всю інформацію графічно.
4
Щоб зрозуміти, як створити графічне древо роду, зробіть начерки на папері, розташувавши найчисленніше з живучих родичів в найбільш широкій частині крони дерева у вигляді підписаних листочків. Розташуйте під рідними братами та сестрами вашого кровного родича - одного з батьків, з'єднавши їх гілками, припустимо, це батько (тоді ім'я їх матері підпишіть в тому ж листочку нижче, більш дрібним почерком). З'єднайте його і його братів-сестер з одним з його батьків, так само вашим кревним родичем. Вгору ваше родове древо зростатиме за тим же принципом. Від вас вгору потягнуться гілки з листочками - вашими дітьми, від них гілки з вашими онуками. Для наочності свою кровну рідню позначайте одним кольором, інших родичів іншим, можна зробити зменшені копії фотографій, і використовувати їх разом з написами імен і прізвищ на родовому дереві.
5
Якщо ви володієте часом і бажанням, зробіть велике панно у вигляді картини в рамі, нехай ваші нащадки продовжать плекання генеалогічного дерева через роки. Так ви зможете зберегти зв'язок часів і поколінь вашого роду.
Корисна порада
Для зручності при розпитах можна використовувати диктофон.