Як визначити мале підприємство.

При організації власного підприємства майбутні керівники не знають, за якими критеріями можна визначити мале підприємство, яке має ряд переваг в порівнянні з середнім і крупним.
Вам знадобиться
  • -Дані про виручку підприємства за календарний рік;
  • -інформація про кількість співробітників.
Інструкція
1
Як свідчить закон, малі підприємства - це комерційні організації, в капіталах яких частка участі релігійних і благодійних організацій, громадських організацій та інших органів Російської Федерації не перевищує двадцять п'ять відсотків, частка, яка належить особі, котрий є суб'єктом малого підприємництва , також не перевищує двадцять п'ять відсотків.
2
Щоб визначити, чи є підприємство малим, ознайомтеся з даними про виручку фірми від реалізації товарів і послуг за попередній календарний рік: для малих підприємств цей показник не повинен перевищувати 400 мільйонів рублів.
3
Також дізнайтеся кількість співробітників підприємства. Умова граничної чисельності робітників при віднесенні підприємства до того чи іншого класу залежить від його сфери діяльності.
4
Так, якщо сфера вашої діяльності - мале підприємництво, ваша компанія повинна задовольняти наступним умовам (кількість працівників вважається як середнє за календарний рік): - якщо компанія відноситься до транспортної, промислової або будівельної галузі , то штат її співробітників не повинен перевищувати сто чоловік; - Якщо підприємство відноситься до науково-технічної або сільськогосподарській сфері - на ньому можуть працювати не більше шістдесяти людей; - якщо підприємство відноситься до сфери оптової торгівлі - число співробітників не повинно бути більше п'ятдесяти осіб; - якщо сфера дії фірми включає роздрібну торгівлю та побутове обслуговування населення - на неї має працювати не більше тридцять чоловік; - у разі якщо підприємство спеціалізується на інших галузях і здійснює інші види діяльності - штат не повинен перевищувати п'ятдесят чоловік.
5
Також, якщо є можливість, дізнайтеся частку оборотного капіталу підприємства щодо його основного фонду. У малих підприємств це співвідношення значно вище, ніж у великих: зазвичай воно складає близько 20:80 у малого проти 80:20 у великої.
6
Також дізнайтеся, успадковується чи підприємство родичами хазяїна. Якщо так, швидше за все, це мале підприємство, так як у випадку із середнім і крупним підприємництвом це трапляється дуже рідко.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WoBpSs-zYaw
Зверніть увагу
Малі підприємства - це не організаційно-правова форма, не вид, подібно спільним, орендним і т.д., а розмір. Поняття малого підприємства можна віднести до будь-якого виду підприємств, наприклад, мале приватне або мале державне підприємство.
Корисна порада
Якщо підприємство багатопрофільне, тобто здійснює кілька видів діяльності. Дізнайтеся ту сферу, яка приносить найбільший річний дохід, по ній і визначається розмір підприємства.