Як від'єднати кулер.

Якщо одного разу ви почули з системного блоку свого комп'ютера сильний гул або скрегіт або помітили, що ваш ПК останнім часом став сильно зависати, не поспішайте встановлювати заново на ньому всю систему. Можливо, всьому виною просто забруднення кулера (або його поломка).
Інструкція
1
Щоб почистити або відремонтувати кулер, спочатку його необхідно витягнути з системного блоку. В іншому випадку ви ризикуєте ненароком пошкодити якийсь елемент на материнську плату, процесор або відеокарту, а це, як відомо, є згубним для комп'ютера.
2
Перше, що ви повинні зробити - це вимкнути комп'ютер і від'єднати його від мережі живлення або мережевого фільтра. Потім витягніть з задньої частини системного блоку все шнури і проводки, використовувані для з'єднання плат, з відповідними пристроями, наприклад, мишкою, клавіатурою, монітором, принтером і т.д. Після цього зніміть з однією з крайніх стінок бічну кришку і покладіть комп'ютер набік відкритою частиною вгору.
3
Тепер візьміть в руки ліхтарик або настільну лампу і посвітити всередину системного блоку. В ньому ви побачите вентилятор невеликого розміру (це і є той самий кулер) і маленьку алюмінієву підставку, на яку він прикріплений (радіатор). Щоб відкрутити вищеназвані деталі, необхідно спочатку від'єднати блок живлення. Зняти його дуже просто - достатньо всього-на-всього з тильної частини комп'ютера відкрутити гвинти, за допомогою яких тримається блок, і акуратненько його витягнути.
4
Потім від'єднайте від кулера фіксатори, за допомогою яких він кріпиться до радіатора, і дроти, що з'єднують його з платами (процесором, відеокартою та іншим). Тепер кулер у вашому повному розпорядженні: чистите його, ремонтуйте або обробляйте спиртом - все це зможе відновити кулер і повернути йому його колишню працездатність.
Корисна порада
При від'єднанні кулера, щоб зберегти його цілісність і працездатність, будьте вкрай уважні і обережні.