Як запобігти нежить.

Жодна частина тіла не реагує так болісно на настання холодів так, як ніс. Він щодня піддається атакам вірусів і хвороботворних бактерій. І дуже часто це закінчується застудою. Тому щоб запобігти нежить , кашель та інші прояви респіраторного захворювання, профілактикою краще займатися вже напередодні холодів.
Інструкція
1
Починайте щоранку з промивання носа від слизу. Вона утворюється щодня навіть у здорових людей і є самою сприятливим середовищем для розмноження вірусів і бактерій. Від накопичилася за день слизу також позбавляйтеся (перед сном).
2
Дихайте фітонцидами. Ці протимікробні речовини містяться в цибулі, часнику, лимонної кірці. Дрібно наріжте їх і протягом 5 хвилин вдихайте носом перед виходом з дому і ввечері після промивання носа.
3
Використовуйте вдома і на робочому місці ароматерапію. Додайте в аромамедальон 1-2 краплі ефірного масла, що володіє бактерицидною дією. Це евкаліпт, лимон, ялиця, м'ята, лаванда, апельсин, розмарин. Така процедура допоможе запобігти нежить і принесе насолоду від приємного аромату.
4
Пийте більше теплих, зігріваючих напоїв - чай з медом, мелісою і лимонними корочками, трав'яні чаї, морси з журавлини і смородини, компот із сухофруктів, настій шипшини та інші вітамінізовані напої.
5
В прохолодну пору року вживайте більше цитрусових фруктів і приймайте підвищені дози вітаміну С. Він сприяє виробленню лімфоцитами інтерферону (білкового речовини, що підвищує імунітет).
6
Займайтеся спортом - плаванням, фітнесом, танцями. Активні фізичні навантаження покращують кровообіг і розганяють лімфу, чим і попереджають багато хвороб, у тому числі і застуду.
7
Частіше бувайте на вулиці. Дихайте глибоко і повноцінно. На рахунок "раз, два, три" робіть вдих носом і потім різко видихайте ротом. Аеробні вправи здатні запобігти нежить , кашель та інші простудні симптоми.
8
Перед виходом з дому змащуйте носові ходи тонким шаром оксолінової мазі. А в місцях великого скупчення народу користуйтеся маскою або прикривайте ніс хустинкою. Це допоможе запобігти нежить і більш серйозні захворювання дихальних шляхів.
9
Чи не переохолоджуватися. Пам'ятайте, що стоїть ногам замерзнути і сприйнятливість організму до інфекцій відразу зростає, що дуже швидко проявляється нежить ом.